Cihan İnşaat’tan Tarıma 21 Milyon Euro’luk Yatırım!

İnşaat sektöründe önemli yatırımlara imza atan Cihan İnşaat, şimdi de tarım sektörüne giriyor.

20 Ağustos 2015
Cihan İnşaat’tan Tarıma 21 Milyon Euro’luk Yatırım!

İnşaat sektöründe önemli yatırımlara imza atan Cihan İnşaat, şimdi de tarım sektörüne giriyor.

Cihan inşaat bir taraftan Avrupark Bahçekent projesinin yapımına ve satışına devam ederken diğer taraftan da tarım sektöründe gerçekleştirdiği yatırımlarla Türkiye ekonomisine değer katıyor. Uşak’ın Banaz ilçesine bağlı Hasanköy’de 37 bin metrekare kapalı alanda cam sera kurmaya hazırlanan Cihan İnşaat, bunun için bölgeye 5 yıl içerisinde 21 milyon Euro’luk yatırım yapacak. Yatırımın faaliyete geçmesiyle birlikte yılda 9 bin ton domates üretilecek

TARIM SEKTÖRÜNE 21 MİLYON EURO'LUK YATIRIM

Cihan İnşaat, konut sektöründe yakaladığı başarıyı tarım sektöründe de sürdürüyor. Bahçekent’te hayata geçirdiği Avrupark Bahçekent projesinin yapımına ve satışına devam eden kuruluş, tarım sektöründe de 21 milyon Euro’luk yatırıma hazırlanıyor.

Cihan İnşaat’a bağlı Birlik Ziraat İşletmesi tarafından yapılacak olan yatırım Uşak’ın Banaz ilçesine bağlı Hasanköy’de gerçekleştirilecek. Yatırım hakkında bilgi veren Cihan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Yavuz Pala, “Burada topraksız tarım yöntemiyle domates üreteceğiz. Ürettiğimiz domatesleri hem iç piyasaya sunacağız hem de ihraç edeceğiz” dedi.

Cihan-İnşaat-Yönetim-Kurulu-Başkanı-Ertuğrul-Yavuz-Pala

Bunun için ilk etapta 7 milyon Euro’luk yatırımla 37 bin metrekare kapalı alanda cam sera kuracaklarını belirten Pala, “Yeterli su ve arazinin sağlanması durumunda cam seranın büyüklüğü 5 yıl içerisinde 200 dönüme çıkacak. Arazinin tamamını cam sera ile kapladığımız da yaklaşık 21 milyon Euro'luk yatırım gerçekleştirmiş olacağız” diye konuştu.

İSTİHDAMA KATKI

Topraksız olarak gerçekleştirilecek olan üretimde Hamamboğazı termal tesislerinden de sıcak su temin edileceğini ifade eden Pala, “Sıcak suyun seralara ulaşması için yaklaşık 3,5 kilometre boru hattı döşeyeceğiz. Şu anda yatırım için çalışmalara başladık. İlk dikimlerimizi 2016 Ocak ayında yaparak Mart ayında ilk ürünleri almak istiyoruz. İlk yıl için hedefimiz bin 800 ton domates üretmek. 5 yıllık yatırımın ardından da 200 dönüm alanda yıllık 9 bin ton domates üretimi gerçekleştirmeyi hedefliyoruz" açıklamasında bulundu.

Uşak’a yaptıkları tarım yatırımıyla bölge halkına da istihdam sağlayacaklarını belirten Ertuğrul Yavuz Pala, “İlk etapta 40-50 kişiyi işe alacağız. Bu sayı zamanla artacak. Çalışanlarımızı yöre halkından temin edeceğiz. Ayrıca gerekli izinlerimizi aldığımızda cam seranın enerjisini sağlamak amacıyla rüzgar enerjisi yatırımı da gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

CİHAN İNŞAAT HAKKINDA

Cihan İnşaat, 1999 yılında inşaat mühendisi Ertuğrul Yavuz Pala ve Hayrettin Günan tarafından kuruldu.

Taahhüt işleri yaparken bir taraftan da kendi markasıyla konut üretimine başlayan kuruluş, Kurtköy’de Park Life ve Park Town’u, Alanya’da Pamfilia Residence’ı, Akfırat’ta da Formula Country projesini hayata geçirdi. Herkesin yakından tanıdığı Bosphorus City, İstanbul Sarayları, İstanbul Vizyon Kent, Cihan İnşaat’ın yaptığı taahhüt işlerinden bazıları. Cihan İnşaat ayrıca Memorial Ataşehir, Memorial Okmeydanı, Kuveyt Türk Bankacılık üssü, Bim depoları, Ülker, Evyap ve Pelit fabrikalarının inşasını da gerçekleştirdi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.