‘Çılgın Proje Manzaralı’ Evler Satılmaya Başladı Bile

26 Haziran 2014
PAYLAŞ
‘Çılgın Proje Manzaralı’ Evler Satılmaya Başladı Bile

Kamuoyunda 'Çılgın Proje' olarak bilinen Kanal İstanbul’un yeri resmi olarak açıklanmadı ama ‘kanal manzaralıevler satılmaya başladı bile...

Baba Oğul İnşaat'ın yaptığı Kapanarya Gold Evleri projesi 'Kanal İstanbul manzaralı' evler olarak satılıyor. Firma sahibi Ali İhsan Koç ise henüz inşaatına bile başlanmayan Kanal İstanbul'un Küçükçekmece'de tamamlanacağından emin.

Son yıllarda Marmaray, 3. Havalimanı ve Kanal İstanbul gibi ‘çılgın projeler’ ülke gündeminde yoğun bir şekilde yer alıyor. Her yeni proje bölgesinin atmosferini de değiştiriyor. 3. Havalimanı için yapılan kamulaştırmalar bunun en net göstergelerinden biri.

SON DURAK KÜÇÜKÇEKMECE

Kanal İstanbul ise en tartışma yaratan projelerden biriydi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 12 Haziran 2011 genel seçimleri öncesinde açıkladığı Kanal İstanbul’un güzergâhının ilk olarak İstanbul Silivri’den başlayacağı açıklanmış, daha sonra ise Küçükçekmece olarak değiştirilmişti.

RESMİ OLARAK AÇIKLANMADI

Son gelen bilgiler kanalın Küçükçekmece'den başlayacağını neredeyse kesin olarak gösterse de halen güzergah resmi olarak açıklanmadı. İhale süreci ile ilgili olarak da en son Başbakan Erdoğan Lyon’daki konuşmasında ihale aşamasına kısa zamanda geçileceğini söylemişti.

KANAL İSTANBUL MANZARALI

Küçükçekmece Kanarya Mahallesi’nde Baba Oğul İnşaat ise Kapanarya Gold Evleriyle inşaat yapma hazırlığında. Ortada bir henüz bir kanal olmamasına rağmen inşaat şirketi evlerini ‘Kanal İstanbul manzaralı’ olarak satıyor. Söz konusu evlerin inşaatı daha başlamadı ve proje şu an evrak toplama aşamasında.

'PARALEL YAPI SATIN ALDI' İFADESİ

Konuyla ilgili olarak hurriyet.com.tr’nin sorularını yanıtlayan Baba Oğul inşaat firmasının sahibi Ali İhsan Koç’a Kanal İstanbul manzaralı ev satmanın ticari olarak bir risk teşkil edip etmediği soruldu. Koç, sorulan soruya “Proje aslında bitti. 1 yıl önce paralel yapı Silivri’deki arsaları satın aldığı için oradan geçemedi. O yüzden Küçükçekmece’den geçiyor. Kanal İstanbul’un yapılacağından yana bir şüphem yok” yanıtını verdi.

'BENİM KANALLA BİR İŞİM YOK'

Gerçekleştirmek üzere oldukları projenin kanalla da bir alakası olmadığını ifade eden Koç, “Burada kanal geçsin geçmesin benim kanalla bir işim yok. Kanalda 3 yıl sonra mı biter 5 yıl sonra mı biter bilmiyorum” dedi. Kapanarya Gold Evleri Küçükçekmece Kanarya Mahallesi’nde yapılacak. Proje şu an evrak tamamlama aşamasında.


"‘Çılgın Proje Manzaralı’ Evler Satılmaya Başladı Bile" haberine ait yorum yok

Yorum Yap