CNR Emlak 2014 Fuarı’na Yabancı Akını

Yeşilköy’de Sine ve İstanbul Fuarcılık tarafından düzenlenen CNR Emlak 2014 Fuarı dün kapılarını açtı.

12 Eylül 2014
CNR Emlak 2014 Fuarı’na Yabancı Akını

Yeşilköy’de Sine ve İstanbul Fuarcılık tarafından düzenlenen CNR Emlak 2014 Fuarı dün kapılarını açtı.

Yabancı yatırımcıların da yoğun ilgi gösterdiği fuara 6 bini yabancı olmak üzere 35 bin ziyaretçi bekleniyor. 250 firmanın katıldığı fuar pazar gününe kadar açık olacak.

14 Eylül'e kadar açık kalacak ve Türkiye'nin en büyük konut projelerinin sergileneceği fuarda 250 firma yerini aldı. Sektöre 1.5 milyar dolar katkı sağlaması beklenen fuar bu yıl 40 bin metrekare alanda yapılıyor. 6 bini yabancı olmak üzere 35 bin ziyaretçinin beklendiği fuara ,AB ülkelerinden Türk cumhuriyetleri ve Ortadoğu'ya kadar çok sayıda ülkeden alıcıların fuarı ziyaret etmesi bekleniyor. Ayrıca ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Fransa Kıbrıs, Yunanistan gibi ülkelerin fuar katılımcısı olarak yer aldığı Emlak Fuarı'nda Ağaoğlu, AKS Grup, Demir İnşaat, E7 Yapı, Karden İnşaat, Makro İnşaat, NEF, Ortadoğu Grup, Özyurtlar, Rumeli Yapı ve Yalçınlar gibi sektörün öncü firmaları, Resim İstanbul, Tema İstanbul, Renovasyon İstanbul, Gülpark Yaşam, Demir Romance, Nlogo, Gölmahal, Olimpa Park, Nef Ataköy 22 ve Maslak 1453 gibi projelerini sergiliyor.

YABANCIYA KONUT SATIŞINDA ENGEL YOK

Fuara katılan katılımcılar her kesime hitap edecek konut ve ofislerini alıcılara sergiliyor. Fuarda A ve B sınıfı villa projeleri, konut, toplu konut projeleri, rezidanslar, AVM, iş merkezleri, plazaların yanı sıra, sanayi siteleri ile organize sanayi bölgelerinin tanıtımı yapılıyor.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Tataristan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı aynı zamanda Sanayi ve Ticaret Bakanı Ravil Zaripov, Suudi Arabistan Ticaret ve Sanayi Bakanı Dr. Tawfiq Al-Rabiah, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin katılımı ile açıldı. Emlak 2014 Fuarı'nın açılış törenine Suudili Prens Turki Bin Mohammed Bin Nasser Bin Abdulaziz Al-Saud da katıldı. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci CNR Emlak 2014 Fuarı'nın açılışında yaptığı konuşmada inşaat sektörünün önemine işaret ederek, Türkiye'nin marka şehri olduğunu, yabancıların İstanbul başta olmak üzere İzmir, Ankara gibi şehirlerde konut sahibi olmak istediklerini söyledi. Herkesin istediği kadar Türkiye'den konut alabileceğini belirten Zeybekci, Mütekabiliyet Yasası ile konut sahibi olma konusunda dünya ile Türkiye arasındaki bütün engellerin kaldırıldığını ifade etti.

ULUSLARARASI BİR FUARA DÖNÜŞTÜ

Artık yerli alıcıdan çok yabancı yatırımcıları da kendine çekerek uluslararası nitelikte bir fuara dönüşen Emlak 2014 Fuarı'nda katılan firmaların yabancılara yönelik satış beklentileri de yüksek. Demir inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, geçen yıla nazaran bu yıl Emlak Fuarı'nın artık dünyaca ünlenen bir fuara dönüştüğünü kaydederek, “Fuarda Demir La Vida ile Demir Romance projelerimizi tanıyoruz. Projelerimizden daire almak isteyen yatırımcılar, fuardan bir gün önce gelip şantiyelerimizi gezdiler. Aralarında Suudi Arabistanlı ve Rusya'dan alıcıların olduğu yatırımcılar fuara da gelecekler. Geçen yıl 18 daireyi yabancıya satmıştık. Bu yıl ise 50 üzerinde daireyi yabancıya satmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Avrupa Konutları markasıyla tanınan Artaş inşaat ise bu yıl Tema istanbul projesiyle fuarda yer aldı. Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya ise projenin tanıtımı için fuarda yer aldıklarını belirterek, “ Özellikle Suudi Arabistanlı ve Katarlılar fuara ilgi gösteriyor. Buda toplamda yabancıya olan satışımızı artıracak” dedi.

ALMAN VE RUS YATIRIMCILARDAN BÜYÜK İLGİ

Vartaş İnşaat ise, Alman ortağı Stern ile Fikirtepe'de yaptığı kentsel dönüşüm projesi Renovia istanbul projesini Emlak 2014 Fuarı'nda görücüye çıkardı. Fikirtepe'de yükselecek Renovia İstanbul, toplamda 29 bin 600 metrekare alana sahip. 173 bin 600 metrekare inşaat alanında 1.100 konut ve 4 bin 400 metrekarelik ticari alandan oluşan projeyle ilgili konuşan Vartaş İnşaat Genel Müdürü Hasan Can Yavuz, Suudi Arabistanlı yatırımcıların yanı sıra, Alman ve Rus yatırımcılarında projeleriyle ilgilendiğini söyledi. Bunda Alman ortaklarının etkili olduğunu kaydeden Yavuz, bunun da beraberinde Hollandalı gibi başka Avrupalıyatırımcıları projelerine çektiğine söyledi.

Future Park'TAN FUARA ÖZEL YÜZDE 10 İNDİRİM

Hiper Gayrimenkul de fuarın ilk gününü verimli geçirdi. Future Park projesinde fuara özel yüzde 10 indirim uyguladıklarını ve proje içerisindeki otel için yabancı yatırımcılarla görüştüklerini söyleyen Hiper Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Genç, “Proje içerisinde 20 bin 500 metrekare alan üzerinde yükselen 30 katlı 312 odalı otelimiz için fuara gelen yabancı yatırımcılarla görüşüyoruz. Otelin işletmesini bu alanda profesyonel olan bir gruba vermek istiyoruz” diye konuştu.

AĞAOĞLU'NA RUSYA'DAN DEV TEKLİF

771 metrekarelik standla fuarın en büyük katılımcısı olan Ağaoğlu'na yerli yabancı yatırımcı ilgi gösterdi. Ağaoğlu Şirketler Topluluğu CEO'su Hasan Rahvalı, fuarda amaçlarının doğrudan satış yapmak olmadığını söyledi. Körfez ülkelerinden ve Kuzey ülkelerinden ziyaretçi ağırladıklarını aktaran Rahvalı; “Standımızı Rusya'dan gelen bir bakan ziyaret etti ve bize resmi bir davette bulunarak ülkelerinde konut ve kentsel dönüşüm yapmamızı teklif etti. İşin büyüklüğünün ise minimum 3 milyar dolar olduğu belirtildi" bilgisini verdi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


 İBB Sultangazi'de açık teklifle arsa satacak

İBB Sultangazi'de açık teklifle arsa satacak

İBB, Sultangazi’deki 600 metrekare konut ve ticaret imarına sahip arsasını ihale yoluyla satışa çıka

22 Ocak 2018


Horizon Life Beytepe 675 bin TL’ye 4+1 fırsatı

Horizon Life Beytepe 675 bin TL’ye 4+1 fırsatı

Koz Group imzalı Horizon Life Beytepe Ankara Çankaya’da 675 bin TL’de 4+1 konutlarında hemen teslim

20 Ocak 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum