Çocuk Oyun Alanları İçin Yeni Yönetmelik Yolda

27 Ekim 2015
PAYLAŞ
Çocuk Oyun Alanları İçin Yeni Yönetmelik Yolda

AVM'lerde çocuk oyun alanları için yeni bir yönetmelik hazırlıyor...

Geçtiğimiz günlerde Develi’nin Ateşehir şubesinin çocuk oyun alanında yaşanan olaydan sonra çocuk oyun alanlarının güvenlik ve hijyen standardı tartışma konusu oldu. Bu alanlarla ilgili restoranlar bir açıklama yapmazken, AVM'lerin yeni bir yönetmelik hazırladığı ortaya çıktı.

AVM’lerin hazırlanan bir yönetmelikle çocuk oyun alanlarıyla ilgili standartlara kavuşturulacağına dikkat çeken Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Belgü, “Çocuk oyun alanlarıyla ilgili olarak daha önce Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘Perakende Yasası’nı takiben yeni bir yönetmelik geliyor. Bu yönetmelikte çocuk oyun alanlarında kullanılan oyuncaklardan metrekarelere, güvenlikten hijyene kadar birçok önemli alanda standart getirilmesi hedefleniyor.” dedi.

Uzmanlar çocuk oyun alanlarının hiçbir standartı olmadığından aileleri uyarıyor. Uzmanlar, hafta sonları sabah kahvaltılar da ve akşam yemeklerinde kullanılan bu alanlarda güvenlik kamerası, eğitim, hijyen ve sağlıklı oyuncakların bulunmadığını belirtiyorlar.

Habertürk


"Çocuk Oyun Alanları İçin Yeni Yönetmelik Yolda" haberine ait yorum yok

Yorum Yap