Çolakbayrakdar, “Orhan Gazi’yi Yeniliyoruz”!

30 Eylül 2015
PAYLAŞ
Çolakbayrakdar, “Orhan Gazi’yi Yeniliyoruz”!

Ulaşım hizmetleriyle dikkat çeken yeni yollar açıp mevcut yolları da bütün alt yapısıyla birlikte modern biçimde yenileyen Kocasinan Belediyesi Argıncık'ın ana damarlarından Orhan Gazi'yi de yeniliyor...

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, şehir hayatını kolaylaştıran, şehri yaşanabilir kılan hizmetlerin başında ulaşımın geldiğini belirterek, ulaşım hizmetlerinin daha güvenli, akıcı ve kaliteli olması için çalıştıklarını söyledi.

Yeni Kayseri Kocasinan'da Kurulacak, Kocasinan Kayseri'nin Yeni Yüzü Olacak sloganıyla yoğun gayret gösterdiklerini vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, " Kayseri imarlı ve imarla gelişen, genişleyen ve değişen bir şehir. Hızlı imar hareketi neticesinde kurulan yeni yerleşim birimleri için yeni yollar açıyoruz. Mevcut olan yollardan da yıpranan ve yorulanları bütün alt yapısıyla birlikte yeniliyoruz" dedi.

Argıncık Semti'nin şehir merkezine en yakın yerleşim birimi olduğunu ve yoğun bir nüfusun burada yaşadığını vurgulayan Başkan Ahmet Çolakbayrakdar," Argıncık bizim için özel bir yerleşim birimidir. Geçtiğimiz senelerde 25 milyon liralık yatırımla Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'nı Argıncık'a başlamış, 16 milyon lira harcamayla 16. Caddeyi genişletmiş, 8 milyon liraya 15. Caddeyi, 4 milyon liraya da Fazilet Caddesi'ni açmıştık. 2 milyon liralık harcamayla da Yavuz Sultan Selim Caddesi'ni yenilemiştik. Şimdi de Argıncık ana damarlarından bin metre uzunluğunda, 15 metre genişliğindeki Orhan Gazi'yi yeniliyoruz. Organ Gazi; Cami Kebir, Cumhuriyet ve Alsancak Mahallelerini birbirine bağlıyor, çok yoğun araç ve yaya trafiğini taşıyor. Yorulan ve yıpranan Orhan Gazi'yi alt yapılarıyla birlikte yeniliyoruz. Mahallelerimizin her türlü ihtiyacını karşılamak için, yoğun gayret gösteriyoruz " diye konuştu.

Çalışmaları memnuniyetle karşılayan mahalle sakinleri: “Şu an Belediyemiz tarafından mahallemizde yol yenileme ve düzenleme çalışmalarına başlandı. Çalışmalar bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Mahallemize kaliteli yol kazandıran Kocasinan Belediye Başkanımız Ahmet Çolakbayrakdar’a çok teşekkür ediyoruz” şeklinde duygularını ifade etti. İHA


"Çolakbayrakdar, “Orhan Gazi’yi Yeniliyoruz”!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap