The Mandarins
İletişim Formu

GÖNDER Gönderiliyor...

Talebiniz ulaştı.

Reklamı Göster

Concord İstanbul En İyi Dönüşüm Projesi Seçildi

İstanbul Kadıköy'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

05 Kasım 2015
Concord İstanbul En İyi Dönüşüm Projesi Seçildi

Concord istanbul projesi Sign of the City Awards kapsamında en iyi dönüşüm projesi seçildi...

Sign of the City yarışması sonuçları belli oldu. Yarışmada Teknik Yapı tarafından hayata geçirilen Concord İstanbul projesi En iyi Dönüşüm projesi seçildi. 4 Kasım 2015 tarihinde Hilton İstanbul Bomonti’de yapılan törende ödül, Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım’a verildi.

Sign of the City Awards kapsamında projeler, toplam 3 aşamalı değerlendirme sisteminden geçerek, büyük ödüllere ulaşmaya çalıştı. İlk aşamada projelerin teknik değerlendirmesi yapılıp kriterlere uygunluğu incelendi. İkinci aşamada ise jüri üyeleri, teknik elemeyi geçen projeler arasından her kategori için 5 finalist belirledi. Final aşamasında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Güzin Konuk başkanlığındaki uzman ve sektörün önde gelen isimlerinden oluşan jüri, ödül sahiplerini belirledi.

Ödülü aldıktan sonra açıklamada bulunan Durbakayım, Teknik Yapı’nın dönüşüm projelerindeki deneyiminin 1974’de başladığına dikkat çekti. Durbakayım, " Concord İstanbul, devletin de kentsel dönüşüm konusunda attığı büyük atılımların ilk örneklerinden biri oldu. Kadıköy Fikirtepe Kentsel Dönüşüm projesi, Türkiye’nin ilk ve en büyük kentsel dönüşüm projesi olarak ‘dönüşüm Tarihi’ne geçti. ‘Pilot uygulama’ olarak tarihe geçen Fikirtepe’de çok uzun ve zorlu bir süreç yaşadık. Bu zorlukları yaşadık ama başarıyla aştık. Teknik Yapı’nın 40 yılı aşan dönüşüm deneyimi bize burada büyük bir avantaj sağladı. Fikirtepe’deki ilk ruhsatı alma, ilk kat irtifakını kurma ve satışa sunduğu ilk projesinin tamamının satılması gibi önemli başarılara imza attı. Sonuç olarak bu güzel ödülü almaya hak kazandığımız için gururluyum." dedi.

E-5 ve TEM otoyoları kesişme noktasında, Boğaz köprüleri bağlantı yollarının hemen yanı başında yükselen Concord İstanbul projesi 2 etapta 6 blok halinde yükseliyor. Toplam 1.185 adet bağımsız birimden meydana gelen Concord İstanbul projesinde yüzde 1 KDV, vergi ve harç muafiyeti avantajları bulunuyor.

CONCORD İSTANBUL FİYAT LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Cubes Ankara Satışa Çıktı!

Cubes Ankara Satışa Çıktı!

Bir Nuhoğlu inşaat - Dalgıç GY ortaklığı projesi olarak hayata geçen Cubes Ankara, Ankara Çankaya'da

28 Nisan 2017


Başyazıcı Grup'tan 70 Milyon TL'lik Yeni Proje

Başyazıcı Grup'tan 70 Milyon TL'lik Yeni Proje

Kayseri'de gıda sektörünün öncü firmalarından biri olan Başyazıcı Grup, İstanbul'a gayrimenkul yatır

28 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Bilgili Holding
  • Dumankaya inşaat
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Ağaoğlu inşaat
  • Sur Yapı
  • Polat inşaat
  • Mandarins Gayrimenkul İnşaat