• Diğer Haberler
  • Çorumlu Hayırsever Osmancı’a Huzurevi Yapıtıracak!

Çorumlu Hayırsever Osmancı’a Huzurevi Yapıtıracak!

Çorum Osmancık'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

09 Ekim 2015
Çorumlu Hayırsever Osmancı’a Huzurevi Yapıtıracak!

Çorumlu hayırsever işadamı Rıfat Göbel, Osmancık ilçesine huzurevi yaptıracak...

100 yatak kapasiteli huzurevi için Çorum Valiliği’nde düzenlenen törenle protokol imzalandı. Törene Çorum Valisi Ahmet Kara, Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Dinçer, hayırsever işadamı Rıfat Göbel katıldı.

Vali Ahmet Kara, hayırsever işadamı tarafından yaptırılacak olan huzurevine Meliha-Rıfat Göbel adının verileceğini belirterek, “İsmini ebedi kılacak bir eser. Dünya durdukça huzurevimiz Osmancık’ta hizmet verecek. Osmancık hızlı gelişme gösteren bir ilçemiz. Kısa süre önce kurulan Organize Sanayi Bölgemiz faaliyete geçti. Orada fabrikaların birer birer kurulacağını göreceğiz. Osmancıkta yolun iki tarafında bol ticari merkezler göreceğiz. Koyunbaba köprüsü civarı düzenleme yapılacak. Kızılırmak üzerinde önemli inşaatlarımız var. Osmancık belediye başkanımız kalenin restorasyonunu yaparak bitirdi. Osmancık her sahada çokça gelişme gösteren adına layık bir ilçemiz. Bundan sonrada başkanımızdan çok daha güzel ve hayırlı hizmetlerin devamını diliyoruz. Rıfat bey’in de Allah hayrını kabul etsin” diye konuştu.

Osmancık’ta huzurevine ihtiyaç duyulduğunu kaydeden Belediye Başkanı Hamza Karataş, “Bu ihtiyacımız hayırsever iş adamımızla birlikte gidereceğiz. Rıfat beyin bu ilk yardımı değil. Daha önce ilçemize bir okul ve cami kazandırmıştı. İlçemizde Çorum ilimizde yakın ilimizde bakıma muhtaç yaşlılarımız orada barınacaklar”dedi.

Hayırsever işadamı Rıfat Göbel ise huzurevinin yerinin hazineden devraldıklarını belirterek, en kısa sürede huzurevini tamamlayacağını açıkladı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Dinçer'de, 11 dönümlük arsa üzerine inşa edilecek olan huzurevinin 3 yılda tamamlanacağını söyledi.
Huzurevinin tefrişatını kendilerinin, çevre düzenlemesini ise Osmancık Belediyesi’nin yapacağını anlatan Ali Dinçer,"Protokolle birlikte proje hazırlık aşamasına geçilecek. Projenin onaylanmasıyla inşaat aşamasına geçilecek. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı genç ve dinamik bir bakanlık. Toplumun tüm dezavantajlı gruplarına hizmet götüren üreten dinamik genç bir bakanlık. Bakanlığın ürettiği politikaları valimizin katkılarıyla yerine getirmeye çalışıyoruz.

Bir çok ilde özel bakım merkezi yokken ilimizde iki tane özel bakım merkezi var. 188 kapasiteli. 2 huzurevimiz var. 2015 yatırım planında mevcut olan 20 dönümlük alan üzerine yine bir huzurevi projemiz var” ifadelerini kullandı. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TİKA, Karadağ'daki Hüseyin Paşa Camisi’nin restorasyonunu yapacak

TİKA, Karadağ'daki Hüseyin Paşa Camisi’nin restorasyonunu yapacak

TİKA, Karadağ'ın Pljevlja (Taşlıca) şehrindeki Hüseyin Paşa Camisi’nin restorasyonunu üstlendi.

12 Eylül 2017


İMOTİM ‘her gün mobilya fuarı’ konseptiyle kapılarını açtı

İMOTİM ‘her gün mobilya fuarı’ konseptiyle kapılarını açtı

Bursa’da 'her gün mobilya fuarı' konseptiyle hayata geçirilen İnegöl Mobilya Ticaret Merkezi “İMOTİM

12 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat