Çukurova Alzheimer Danışma Merkezi Aralık’ta Açılıyor!

Adana Çukurova'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

27 Eylül 2015
Çukurova Alzheimer Danışma Merkezi Aralık’ta Açılıyor!

Çukurova Belediyesi’nin proje ortağı olduğu Alzheimer Danışma Merkezi inşaatının tamamlanarak Aralık ayında hizmete girmesi bekleniyor...

Başkan Soner Çetin, “Bir belediyenin öncelikli görevi sosyal projelerdir. Unutmayalım ki herkes bir gün yaşlanacaktır” dedi.

Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Çukurova Belediyesi’nin proje ortağı olduğu Alzheimer Gündüzlü Yaşlı Bakım Kulübü Danışma Merkezi inşaatı devam ediyor. Çizgi İnşaat tarafından yapımı sürdürülen merkezin inşaatının aralık ayında tamamlanması bekleniyor. Adana Huzurevi Müdürü Nurdan Kama ile birlikte inşaatı gezen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 187 bin TL maddi katkı yaptıkları merkezin Adana’da bir ilk olacağını ve alanında önemli bir boşluğu dolduracağını söyledi.

SOSYAL PROJELERE ÖNCELİK VERİLMELİ
Yaşlı bakımının uzmanlık ve sabır isteyen çok önemli bir iş olduğuna dikkat çeken Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Daha 10 gün önce üç emekli dinlenme evini birden açmış, ikisinin inşaatını sürdüren bir belediyenin başkanı olarak altını bir kez daha çizmek isterim ki belediyelerin öncelikli görevleri arasında sosyal projeler olmalı. ÇKA ile ortaklaşa yürüttüğümüz proje biter bitmez yolunu da yapacağız, eksiklerini de gidereceğiz” dedi.

Çetin, bin 100 metrekare alan üzerinde tek katlı büyük bir bina yapılmasını öngören proje biter bitmez yolunun asfaltlanacağını da belirtti.

ALZHEİMER HASTALARI İÇİN İMKAN
Bakımı çok özel beceriler gerektiren Alzheimer hastaları için Adana Huzurevi bahçesinde yapılmakta olan Alzheimer Gündüzlü Yaşlı Bakım Kulübü Danışma Merkezi’nde yaşlılara yönelik çok önemli bir hizmet verileceğini belirten Çetin, “Binlerce ailenin sorunu olan Alzheimer ile mücadele ve baş edebilmenin yollarını bilim insanları araştırırken biz belediye başkanlarına düşen görev de bu insanlara nasıl hizmet edilebileceği ve nasıl mekanlar oluşturulacağı konusudur. Bu imkanı çok önemli bir adım olarak görüyorum” diye konuştu. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İzmir Konak'a Dev Spor Kompleksi ve Pazar Yeri!

İzmir Konak'a Dev Spor Kompleksi ve Pazar Yeri!

İzmir Konak Belediyesi, Konak'ta yeni spor tesisi ve kapalı pazar yeri inşa etmeye hazırlanıyor...

27 Nisan 2017


Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Marilyn Monroe'nun Evi Satışa Çıkıyor!

Ünlü Hollywood yıldızı Marilyn Monroe'nun Los Angeles'ta yer alan evi 6.9 milyon dolara satılıyor...

27 Nisan 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat