Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 42 Müteahhite Ödül

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi' listesine giren 42 Türk müteahhite ödül verdi.

17 Şubat 2015
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 42 Müteahhite Ödül

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi' listesine giren 42 Türk müteahhite ödül verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Ödül Töreni'ndeydi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cuhmurbaşkanlığı Sarayı'nı inşa eden Rönesans İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak'a da ödül verdi.

cumhurbaskani-erdogandan-42-muteahhite-odul-detay

Törende Türkiye Müteahhitler Derneği Başkanı Mithat Yenigün ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesine girerek Türkiye’nin 7 yıldır bulunduğu dünya ikinciliği konumunu tescilleyen 42 müteahhidi ödüllendirdi.

Türkiye Müteahhitler Birliği ve Ekonomi Bakanlığı’nın işbirliğiyle düzenlenen törende konuşan Erdoğan, “Sizlerle birlikte bu millet için çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü siz inşa için varsınız, siz ihya için varsınız. Orta Asya’da, Orta Doğu’da, Afrika’da, Güney Asya’da, Güney Amerika’da velhasıl dünyanın her yerinde gidilmemiş ülke, el atılmamış iş bırakmayacağız” dedi.

Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, “Yurtdışı müteahhitlik hizmetlerinde, 7 yıldır dünya ikincisi olmanın büyük gururunu yaşıyoruz. Hedefimiz uluslararası gündemdeki tüm olumsuzluklara rağmen, toplam gelirdeki payımızı da hızla yukarıya taşımaktır” diye konuştu.

cumhurbaskani-erdogandan-42-muteahhite-odul-detay-2

Engineering News Record (ENR) tarafından açıklanan “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesine girerek Türkiye’nin dünya ikinciliği konumunu tescilleyen müteahhitler Ankara’da ödüllendirildi. Türkiye Müteahhitler Birliği ve Ekonomi Bakanlığı’nın düzenlediği Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Ödül Töreni’ne, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, özel sektör kuruluşları, farklı ülkelerden 30'a yakın büyükelçi ve Türkiye Müteahhitler Birliği üyesi müteahhitler katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, uluslararası arenada Türkiye’yi dünya ikincisi yapan 37’si Türkiye Müteahhitler Birliği üyesi toplam 42 müteahhide başarı plaketi verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmada, Türkiye’yi dünya ikinciliğine taşıyan müteahhitlerin başarılarının artarak devamını dileyerek, “Önümüzdeki yıllarda bu listede 42’nin çok çok üstünde şirketlerimizi görmeyi temenni ediyorum” dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Mono Mimarlık Orion AVM'ye 45 milyon dolarlık yatırım yapacak

Mono Mimarlık Orion AVM'ye 45 milyon dolarlık yatırım yapacak

Mono Mimarlık Tekirdağ Orion AVM'ye 45 milyon dolarlık yatırımla kapasite artışı, otel ve şehir müze

10 Ekim 2017


Ceylan İnşaat ‘Yılın Kurumsal Şirketi’ ödülünü kazandı

Ceylan İnşaat ‘Yılın Kurumsal Şirketi’ ödülünü kazandı

Ceylan İnşaat, bu yıl ilki gerçekleştirilen düzenlenen Altın Badem Ödülleri’nden ‘Yılın Kurumsal Şir

10 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.