Dağ Mühendislik’ten Bahçekent’te 2 Bin Konutluk Yeni Proje

İstanbul Başakşehir'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

26 November 2015
Dağ Mühendislik’ten Bahçekent’te 2 Bin Konutluk Yeni Proje

2 yıl önce Bahçekent Flora projesi ile İstanbul'a giriş yapan Konya merkezli Dağ Mühendislik, İstanbul'da hedef büyüttü. Firma  Bahçekent'te Tual Bahçekent adlı 2 bin konutluk, Kartal'da da Tual Adalar adlı 570 konutluk 2 yeni projeye start vermeye hazırlanıyor.

2 yıl önce Bahçekent Flora projesi ile İstanbul'a giriş yapan Konya merkezli Dağ Mühendislik, İstanbul'daki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

BAHÇEKENT'E "DAĞ" GİBİ PROJE
Bahçekent Flora projesinde yüzde 85 oranında satışların tamamlandığını belirten Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ, Bahçekent'te ikinci projelerine start vermeye hazırlandıklarını söyledi.

KENT İÇİNDE 2 BİN KONUTLUK YENİ BİR KENT
Tual Bahçekent adlı projelerini Emlak Konut ile birlikte geliştireceklerini belirten Doğan Dağ, "Bahçekent'te Bahçekent Flora'dan sonra ikinci yeni bir projemiz daha olacak. Toplam 2 bin konuttan oluşan Tual Bahçekent projemizde konutların yanı sıra okul, hastane, cami ve yurtta yer alacak. 2016 Mart, Nisan ayları gibi Tual Bahçekent projemizi satışa çıkarmayı hedefliyoruz" ifadesinde bulundu.

Tual Adalar KARTAL OCAK'TA SATIŞTA
İstanbul'daki bir diğer yeni konut projeleri olan Tual Adalar Kartal'a da Ocak ya da Şubat gibi start vereceklerini ifade eden Doğan Dağ, "Tual Adalar Kartal projemiz toplam 570 konuttan oluşuyor. Bu projemizi de Ocak ya da Şubat gibi satışa çıkarmayıp planlıyoruz" dedi.

İSTANBUL'A 2 MİLYAR TL YATIRIM
İstanbul'da yatırımlarının hız kesmeden devam edeceğinin altını çizen Dağ, Bahçekent Flora, Tual Bahçekent ve Tual Adalar Kartal ile birlikte İstanbul'a toplamda 2 milyar TL yatırım yaptıklarını söyledi.

TUAL MARKASINI TÜRKİYE'YE TAŞIYACAK
Bundan sonraki yatırımlarına Tual markası ile devam edeceklerini ifade eden Doğan, "Dağ Mühendislik 1992 yılından bu yana inşaat sektöründe faaliyet gösteriyor. Bu güne kadar 2 milyon metrekareden fazla proje geliştirdik. Konya'da konut, hastane, AVM ve yurt binaları yaptık. İstanbul'da da 2 yıl önce Bahçekent Flora projesi ile girdik. Bundan sonra Tual markası ile yolumuza devam edeceğiz. Markamızı tüm Türkiye'ye götüreceğiz. İstanbul'un yanı sıra Konya ve Ankara'da yeni yatırımlarımız olacak" şeklinde konuştu.

İSTANBUL'U BİLMEDEN YATIRIM YAPMAK DELİ CESARETİ OLUR
İstanbul'da ilk projelerini 2 yıl önce yaptıklarını fakat İstanbul'u iyi tanıdıklarının altını çizen Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dağ, "Bizi herkes İstanbul'da yeni sanıyor ama yeni değiliz. Evet İstanbul'daki ilk projemizi 2 yıl önce yaptık ama biz 10-15 yıldır İstanbul'da ar-ge çalışması yapıyoruz. Zaten İstanbul'u hiç bilmeden 3 bin 4 bin konutluk proje yapmak deli cesareti olur" dedi.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Şile'de gayrimenkul fiyatları yükseldi

Şile'de gayrimenkul fiyatları yükseldi

Ulaşım yatırımlarıyla gelişen Şile'de gayrimenkul fiyatları yüzde 36 oranında arttı.

24 February 2020


İran'daki depremin etkisiyle Van'da kerpiç evler yıkıldı

İran'daki depremin etkisiyle Van'da kerpiç evler yıkıldı

İran'da meydana gelen deprem Van'da yıkıcı etki yarattı.

23 February 2020


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum