Dağ Mühendislik’ten Bahçekent’te 2 Bin Konutluk Yeni Proje

26 Kasım 2015
PAYLAŞ
Dağ Mühendislik’ten Bahçekent’te 2 Bin Konutluk Yeni Proje

2 yıl önce Bahçekent Flora projesi ile İstanbul'a giriş yapan Konya merkezli Dağ Mühendislik, İstanbul'da hedef büyüttü. Firma  Bahçekent'te Tual Bahçekent adlı 2 bin konutluk, Kartal'da da Tual Adalar adlı 570 konutluk 2 yeni projeye start vermeye hazırlanıyor.

2 yıl önce Bahçekent Flora projesi ile İstanbul'a giriş yapan Konya merkezli Dağ Mühendislik, İstanbul'daki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

BAHÇEKENT'E "DAĞ" GİBİ PROJE
Bahçekent Flora projesinde yüzde 85 oranında satışların tamamlandığını belirten Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ, Bahçekent'te ikinci projelerine start vermeye hazırlandıklarını söyledi.

KENT İÇİNDE 2 BİN KONUTLUK YENİ BİR KENT
Tual Bahçekent adlı projelerini Emlak Konut ile birlikte geliştireceklerini belirten Doğan Dağ, "Bahçekent'te Bahçekent Flora'dan sonra ikinci yeni bir projemiz daha olacak. Toplam 2 bin konuttan oluşan Tual Bahçekent projemizde konutların yanı sıra okul, hastane, cami ve yurtta yer alacak. 2016 Mart, Nisan ayları gibi Tual Bahçekent projemizi satışa çıkarmayı hedefliyoruz" ifadesinde bulundu.

Tual Adalar KARTAL OCAK'TA SATIŞTA
İstanbul'daki bir diğer yeni konut projeleri olan Tual Adalar Kartal'a da Ocak ya da Şubat gibi start vereceklerini ifade eden Doğan Dağ, "Tual Adalar Kartal projemiz toplam 570 konuttan oluşuyor. Bu projemizi de Ocak ya da Şubat gibi satışa çıkarmayıp planlıyoruz" dedi.

İSTANBUL'A 2 MİLYAR TL YATIRIM
İstanbul'da yatırımlarının hız kesmeden devam edeceğinin altını çizen Dağ, Bahçekent Flora, Tual Bahçekent ve Tual Adalar Kartal ile birlikte İstanbul'a toplamda 2 milyar TL yatırım yaptıklarını söyledi.

TUAL MARKASINI TÜRKİYE'YE TAŞIYACAK
Bundan sonraki yatırımlarına Tual markası ile devam edeceklerini ifade eden Doğan, "Dağ Mühendislik 1992 yılından bu yana inşaat sektöründe faaliyet gösteriyor. Bu güne kadar 2 milyon metrekareden fazla proje geliştirdik. Konya'da konut, hastane, AVM ve yurt binaları yaptık. İstanbul'da da 2 yıl önce Bahçekent Flora projesi ile girdik. Bundan sonra Tual markası ile yolumuza devam edeceğiz. Markamızı tüm Türkiye'ye götüreceğiz. İstanbul'un yanı sıra Konya ve Ankara'da yeni yatırımlarımız olacak" şeklinde konuştu.

İSTANBUL'U BİLMEDEN YATIRIM YAPMAK DELİ CESARETİ OLUR
İstanbul'da ilk projelerini 2 yıl önce yaptıklarını fakat İstanbul'u iyi tanıdıklarının altını çizen Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dağ, "Bizi herkes İstanbul'da yeni sanıyor ama yeni değiliz. Evet İstanbul'daki ilk projemizi 2 yıl önce yaptık ama biz 10-15 yıldır İstanbul'da ar-ge çalışması yapıyoruz. Zaten İstanbul'u hiç bilmeden 3 bin 4 bin konutluk proje yapmak deli cesareti olur" dedi.

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


"Dağ Mühendislik’ten Bahçekent’te 2 Bin Konutluk Yeni Proje" haberine ait yorum yok

Yorum Yap