Dağıstan Türk Yatırımcıları Takibe Aldı

İzmir Balçova'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

18 Temmuz 2014
Dağıstan Türk Yatırımcıları Takibe Aldı

Dağıstan Özerk Cumhuriyeti, 104 milyon dolarlık golf sahalı 5 yıldızlı otel için Türk yatırımcılarını takibe aldı.

Rusya'ya bağlı özerk cumhuriyet Dağıstan, başkent Mahaçkale'ye 104 milyon dolarlık 5 yıldızlı otel ve golf sahası için Türk yatırımcıların peşinde.

Türk işadamlarıyla buluşan Dağıstan lideri Ramazan Abdulatipov, “Modern iş, otel ve tatil köylerine ihtiyacımız var. Herşey modern seviyelerde olmalı. Bu açıdan çok büyük deneyime sahip Türk dostlarımıza güveniyoruz. Dağıstan verimli bir işbirliğine hazır” dedi.

İZMİRLİLER TALİP

Moscow Times gazetesinin haberine göre, Dağıstan yönetimi Mahaçkale’ye 250 odalı, 2 bin kişilik bir konferans salonu olan, günde 150 kişiye hizmet verecek kaplıcaya sahip 5 yıldızlı bir otel yaptırmak istiyor. Otele bölgedeki eski bir krallıktan ilham alarak Sarir adı verilecek. 104 milyon dolara mal olması beklenen otelde 18 delikli bir de golf sahası da olacak.

CANLI İŞ ORTAMI

Gazete, yolsuzluk ve terör sorunuyla boğuşan Dağıstan’ın Moskova’nın yardımlarıyla ayakta dursa da, canlı bir iş ortamına sahip olduğunu yazdı.

YAPIMINA EYLÜL AYINDA BAŞLANACAK

Moscow Times, otel projesiyle ilgilenen Türk şirketleri arasında, Kaya İzmir Termal, Balçova Termal Otel ve Golf International’ın da olduğunu yazdı. Eylülde yapımına başlanacak otelin 2016’ya yetiştirilmesi planlanıyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat