Dalaman Koyları Yeniden İhaleye Çıkarılıyor!

Muğla Dalaman'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

29 Ağustos 2015
Dalaman Koyları Yeniden İhaleye Çıkarılıyor!

Daha önce mahkeme kararı ile ihaleleri iptal olan Muğla'nın Dalaman bölgesindeki koylar, yeniden ihaleye çıkarılıyor.

Muğla’nın Dalaman ilçesi sınırları içinde bulunan ve daha önce Muğla 2. İdare Mahkemesince ihalelerinin yürütmesi durdurulan Küçük Sarsala, Göbün, Akbük ve Taşyaka koylarındaki mesire alanları yeniden ihale ediliyor.

Dalaman sınırları içinde bulunan Küçük Sarsala, Göbün, Akbük ve Taşyaka koyları mesire alanlarının ihale edileceği duyurusu Muğla Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinde yayınlandı. Duyuruya göre 4 adet C tipi mesire yeri ve yapılacak tesislerin işletme hakkının ihalesi 16-17 Eylül tarihlerinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Atatürk Spor salonunda yapılacak.

İHALE TARİHLERİ

Küçük Sarsala mesire alanının tesissiz olarak ihalesi 17 Eylül Perşembe günü saat 14.00 de, Göbün mesire alanının tesissiz olarak ihalesi 17 Eylül Perşembe günü saat 10.00 da, Akbük mesire alanının tesissiz olarak ihalesi 16 Eylül Çarşamba günü saat 10.00 da, Taşyaka mesire alanının ihalesi 16 Eylül Çarşamba günü saat 14.00'de yapılacak.

MUHAMMEN BEDELLER

Küçük Sarsalada 1,18 hektarlık mesire alanı tesissiz olarak yıllık 150 bin liralık muhammen bedel üzerinden, Taşyakada 1,93 hektarlık mesire alanı tesissiz olarak yıllık 200 bin lira muhammen bedel üzerinden, Akbükte 1,04 hektarlık mesire alanı tesissiz olarak yıllık 250 bin lira muhammen bedel üzerinden, Göbünde 1,14 hektarlık mesire alanı tesissiz olarak yıllık250 bin lira muhammen bedel üzerinden kapalı teklif (arttırma)usulü ile ihaleye çıkarıldı. İhaleye çıkarılan 4 adet mesire alanının ihale süresi 10 yıl olarak belirlendi.

BÖLGE TEPKİLİ

Konu ile ilgili açıklama yapan Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, ‘’daha önceki ihale sırasındaki tepkimiz aynen devam edecektir. Hükümetlerin kurulamadığı, tekrar seçimlerin yapılacağı şu sıkıntılı günlerde Dalaman koylarının ihalesinin tekrar gündeme gelmesine anlam veremiyoruz. Dalamanlılar olarak karşı duruşumuz devam edecektir’’ dedi.

MHP Dalaman İlçe Başkanı Telat Topçuoğlu ise ‘’Çadırlarımız hazır. Daha önceki ihalede verdiğimiz tepki aynen devam edecektir’’ dedi.

 

 

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.