Damal Bölgesine Yapılacak Yatırımlar!

Ardahan Damal'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

01 Eylül 2015
Damal Bölgesine Yapılacak Yatırımlar!

Ardahan'a bağlı Damal Belediyesi, bölgeye yapılacak alt ve üst yapı yatırımlarıyla dışarıdan göç almayı hedefliyor.

Damal Belediye Başkanı Ergin Önal, "Yapacağımız yatırımlar ile ilçemize bir vizyon katmak istiyoruz." dedi.

Damal Belediye Başkanı Ergin Önal, belediye hizmetleri hakkında açıklamalarda bulundu. Önal, "Yapacağımız yatırımların Damal ilçemize bir vizyon katmasını istiyoruz. Bu nedenle mimari yapısıyla, projesiyle gerçekten ilçeye güzellik katacak güzel projeleri yapmaya çalışıyoruz. Sonuç olarak Damalla sembol yapılar kazandırmak istiyoruz." dedi.

Damal'a yapılması planlanan projelere değinen Belediye Başkanı Ergin Önal, "Hayalimizdeki Damal geçmiş yıllarda buradan koşarak giden insanların tekrardan koşarak geri geldiği bir Damal olması lazım. Bu da nasıl olur? Alt yapısıyla, üst yapısıyla, parklarıyla, bahçeleriyle, sanayi sitesiyle, yani bir kasabada olması gereken her şeyiyle bir kent olması lazım. Bunun için çalışmalara başladık, önceki dönemden başlayan kanalizasyon sistemini bitirdik, su hatları üzerinde çalışma yaptık, bu yılda yol ağırlıklı bir çalışma yapıyoruz. 20 bin metrekare kilit kilit parke yapacağız. Ayrıca dış mahallelerin yaklaşık 2.5 kilometrelik yollarında asfaltlama çalışması başlatacağız. Bunlar bittikten sonra, küçük bir sanayi, Pazar yeri ve terminal yapım çalışmalarına başlayacağız ve bunlar için gerekli çalışmalarımız devam ediyor." şeklinde konuştu.

Önal, konut ihtiyacını gidereceklerini söyleyerek, dışarıda bulunan gurbetçilere yönelik konut çalışması yapacaklarını ve bu çalışma ile dışarıdan göç almayı hedeflediklerini söyledi.

İlçe ekonomisinin kalkınmasına yönelik çalışmalar yapacaklarını da söyleyen Önal, özellikle Damal bebeğinin üretilip pazarlama aşamasına gelmesi vede tanıtımı için çalışma başlatacaklarını ve ayrıca bir hayvancılık kenti olan Damal’da hayvancılığın desteklenmesi, peynir, süt ürünlerinin üretimi ve pazarlanması konusunda kooperatifleşmeye gidilmesi konusunda gerekli adımların atılması noktasında çalışma başlattıklarını ifade etti.

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.