Damga Vergisi Beyannamesi Ne Zaman Verilir?

15 Mart 2016
PAYLAŞ
Damga Vergisi Beyannamesi Ne Zaman Verilir?

Damga vergisi beyannamesi ne zaman verilir? Damga vergisi beyannamesi örneği ve 2016 damga vergisi oranları tüm detayları ile haberimizde....

DAMGA VERGİSİ NEDİR?
Damga vergisi, her türlü sözleşmeden doğan ve devlet tarafından alınan bir tür vergi çeşidir.

DAMGA VERGİSİ BEYANNAMESİ
Damga vergsii beyannamesi tüm beyannamesi her yıl düzenli olarak gelir idaresi başkanlığı tarafından belirlenmiş olan dönemlerde gönderilen ve ödenen bir beyanname türüdür.

DAMGA VERGİSİ ORANLARI 2016
25 Aralık 2015 tarihli ve 29573 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 59 Seri No.lu Damga Vergisi Kanunu Genel Tebliği ile 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren uygulanacak damga vergisi tutarları yeniden belirlendi. Damga Vergisi Kanunu’nun 14 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan her bir kağıttan alınacakdamga vergisine ilişkin üst sınır yeniden değerleme oranında artırılmış ve 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren 1.797.117,30 TL olarak belirlenmiştir.

2016 damga vergisi oranları için tıklayınız

DAMGA VERGİSİ BEYANNAMESİ NE ZAMAN VERİLİR?
2016 damga vergisi beyannamesi verme süreleri şöyle;
Sürekli damga vergisi mükellefiyeti bulunanlar için damga vergisi makbuzu karşılığı ödenmesi gereken kağıtlara ilişkin damga vergisi beyannamesi, izleyen ayın 23.günü akşamına kadar veriliyor. Beyanname verilen ayın 26.günü akşamına kadar ise ödeniyor.

Sürekli damga vergisi mükellefiyeti bulunmayanlar için damga vergisi makbuzu karşılığı ödenmesi gereken kağıtlara ilişkin damga vergisi beyannamesi, damga vergisine tabi kağıtın düzenlendiği tarihi izleyen 15 gün içinde beyan ediliyor. Ödeme ise beyanname verme süresi içinde ödeniyor.

DAMGA VERGİSİ BEYANNAMESİ ÖRNEĞİ

Damga vergisi beyannamesi örneği için tıklayınız


"Damga Vergisi Beyannamesi Ne Zaman Verilir?" haberine ait yorum yok

Yorum Yap