DAP Yapı İzmir'de ilk kez proje hayata geçirecek

İstanbul'da birçok konut projesine imzasını atan DAP Yapı, yeni rotası olarak İzmir'i belirledi.

13 Ağustos 2017
DAP Yapı İzmir'de ilk kez proje hayata geçirecek İstanbul'da birçok özgün mimari tasarımlı projelere imza atan DAP Yapı, ilk kez İstanbul dışına çıkarak İzmir'de konut projeleri hayata geçirecek. DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, İzmir'de gerçekleştirecekleri projelerin genel şehrin mimarisine uygun olacağını belirterek asıl farklı mimari tasarıma sahip projelerinin İstanbul Maslak'ta olacağını belirtti. Maslak'ta 40 katlı kule yapacaklarını açıklayan Yılmaz, şirketin yeni projeleri ve gayrimenkul sektörünün durumu hakkında konuştu.

YENİ PROJELER EYLÜL'DE GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR

Akşam Gazetesi'ne açıklamalarda bulunan DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, yaz sezonunun durgun geçtiğini ancak bu dönemde yüksek beklentilerinin olmadığını belirterek 2017 yılının ilk altı ayını çok iyi bir şekilde kapattıklarını ifade etti. Eylül ayıyla birlikte yeni projelerinin görücüye çıkacağının altını çizen Yılmaz, Validebağ'daki projelerinin lansmanını yaparak İzmir'deki yeni projelerinin de ön satışlarına başlayacağını belirtti.

İnşaat sektörünün genel durumuyla ilgili de konuşan Ziya Yılmaz, imalat konusunda İstanbul'un her bölgesinde kule vinci olduğunu hatırlatarak yatırımların durmaksızın devam ettiğini kaydetti. Sektörün her yıl yüzde 5 ile 10 arasında büyüme kaydettiğini TÜİK verilerinden görülebileceğini ifade eden Yılmaz, iskan ve ruhsatlardan da bu verinin doğruluğunun görülebileceğini belirtti.

DAP YAPI'DAN 2017'DE 4 PROJE

DAP Yapı'nın 2017 yılı projeleri hakkında konuşan DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, 2017 yılında 4 yeni projeye başladıklarını kaydetti. İstanbul'da Teras Kule ve Validebağ projelerine başlandığını belirten Yılmaz Beykoz'da da 100 dönümlük arazide çalışmalar yapıldığını ve yıl sonuna kadar bu projede de düğmeye basılmasını hedeflediklerini belirtti. Ziya Yılmaz, İzmir'deki projeleriyle birlikte 2017 yılında 4 yeni projeye başladıklarını kaydetti.

"DAP YAPI İZMİR'DE KALICI OLACAK"

DAP Yapı'nın İstanbul dışındaki ilk projesinin neden İzmir'de olacağının sorulması üzerine DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, ''Bilenler bilir, ben İzmir'i çok seviyorum. İzmir'in vizyoner bir insan kitlesi var. Bu projede kendime de bir daire alıp, İstanbul'la birlikte İzmir'de de yaşamayı düşünüyorum.'' ifadelerini kullandı. İzmir'de DAP Yapı'nın kalıcı olacağını vurgulayan Yılmaz, yakın zamanda tamamlanacak İzmir Otobanı ve Körfez Geçişi ile birlikte 3.5 saatte İzmir'e ulaşılacağının altını çizdi.

İstanbul'dan sıkılanların ikinci adresinin İzmir olacağını belirten Yılmaz, İzmir'de tıpkı İstanbul'daki gibi uçuk tasarımlı projeler yerine şehrin mimari yapısına uygun projeler yapılacağını ifade etti. Projenin tasarlanma aşamasında İzmir'in 4 bin yıllık tarihine bakıldığını belirten Yılmaz, İzmir'in kimliğine uygun proje hazırladıklarını kaydetti.

İzmir'deki projeleriyle ilgili ön talep döneminin başladığını belirten DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, dün itibariyle 11 bin 200 talep topladıklarını ifade etti. Taleplerin hem İzmir'den hem de İstanbul'dan olduğunu belirten Yılmaz, İstanbulluların İzmir'de de evlerinin olmasını istediklerini belirtti.

İSTMARİNA'DA AVM YAPILIYOR

İstmarina projesinin şu anda hangi aşamada olduğunun sorulması üzerine Ziya Yılmaz, '' İstMarina bizim için çok özel bir proje. 2014-2015’te dünya birincisi seçildi. 1611 konut ve ofisten oluşuyor. Teslimlere de bayramdan sonra başlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Proje içerisinde bir de AVM olacağını belirten Yılmaz, yapılan AVM'nin Türkiye'nin en modern AVM'si olduğunu ifade etti. AVM'ye markalardan yoğun talep olduğunun altını çizen Yılmaz, yıl sonunda açılışının yapılacağını açıkladı.

"PENDİK 5-6 YIL SONRA ANADOLU YAKASININ EN ÖNEMLİ YERİ OLACAK"

İstanbul'da yeni yatırım bölgeleri hakkında da konuşan Ziya Yılmaz, özellikle Pendik bölgesine dikkat çekerek Pendik'in kendisi tarafından çok önemsendiği bir bölge olduğunu kaydetti. Pendik'in 5-6 sene sonra Anadolu yakasının en önemli bölgesi haline dönüşeceğini düşünen Yılmaz, " Havalimanı büyütülüyor, 2 katına çıkıyor. 20 milyonluk şehrin merkez havalimanı Sabiha Gökçen Havalimanı olacak. Sadece İstanbul'a değil, Gebze, Kocaeli, Darıca Bursa'ya da hitap ediyor olacak. Türkiye'nin yüzde 38 sanayisi burada yönetiliyor. Tabii bu arada Pendik'te farklı projeler de yapılıyor. Belediye suyun içine yapay adalar yapacak. Gemi tersanelerinin bir bölümü alınıyor. Sahil düzenlemesi yapılıyor. Dolayısıyla Florya Atatürk Havalimanı'ndan sonra ne gelişme yaşadıysa, 10-15 yılda oradaki gayrimenkuller nasıl değerlendiyse, aynı şey Pendik için de geçerli olacak." şeklinde konuştu.

Pendik'te şu an konut fiyatlarının ucuz olduğunu belirten Yılmaz, 5-6 bin TL ile metrekare fiyatına daire alınabilmenin mümkün olduğunu ifade etti. Bu fiyatların önümüzdeki dönemlerde 13-14 bin TL seviyesine çıkacağını öngören Yılmaz, DAP Yapı'nın da Pendik'te çalışmalar yürüttüğünü belirtti.

Pendik'te 220 dönüm arazilerinin olduğunu belirten Ziya Yılmaz, şu anda yoğun bir şekilde projelere çalışıldığını ifade etti. Pendik'te önümüzdeki yıl projeye start verileceğini belirten Yılmaz, projede 3 bin 500 konut ve 500 civarında ofis olacağını açıkladı.

40 KATLI 'UÇUK' PROJE 2018'DE

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, 'uçuk' proje hayallerinin 2018'de hayata geçeceğini belirterek Maslak'ta 40 katlı bir kule düşünüldüğünü ifade etti. Projenin yüzde 80'nin hazır olduğunu ifade eden Yılmaz, 2018 yılıyla birlikte projeye başlanacağını dile getirdi.

Validebağ Konakları projesi hakkında da konuşan Yılmaz, Hababam Sınıfı'nın çekildiği köşkün Validebağ Korusu içerisinde bulunduğunu ve kendi projelerine de komşu olduğunu söyledi. Kendi projelerinde de Hababam Sınıfı Köşkü'nün mimarisinden esinlenildiğini belirten Yılmaz, projenin Eylül ayı sonunda görücüye çıkacağını hatırlattı.

"2016 YILI SEKTÖR AÇISINDAN ÇOK ZOR BİR YILDI"

Gayrimenkul sektörünün genel durumu hakkında da konuşan DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, 2016 yılının oldukça zorlu olduğunu ancak sektör olarak hızlı toparlanıldığını kaydetti. Yaşanan hain darbe girişimi sonra inşaat firmalarının da bir tedirginlik yaşadığını belirten Yılmaz, '' Fakat toparlanmamız da bir o kadar hızlı oldu. Ben bu olayda şunu gördüm. Bu toplum birarada ve dimdik ayakta olduğu müddetçe, kimse bu topluma zarar veremez.'' ifadelerini kullandı.

 

 


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


"Kentsel dönüşümde mülk sahiplerinin güven duyması önemli"

"Kentsel dönüşümde mülk sahiplerinin güven duyması önemli"

Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, kentsel dönüşüm çalışmaları üzerine açıkl

22 Mayıs 2018


Akkuş Grup'un 'Alya'larında indirim başladı

Akkuş Grup'un 'Alya'larında indirim başladı

Akkuş Grup'un 'Alya' markalı projelerinde cazip fırsatlar yatırımcılara sunuldu.

17 Mayıs 2018


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum