• Emlak Haberleri
  • Dar gelirliler tarihin en düşük faiz oranıyla ev sahibi olacak

Dar gelirliler tarihin en düşük faiz oranıyla ev sahibi olacak

Asgari ücretli ve dar gelirli vatandaşların konut sahibi olmasını kolaylaştırılacak model hazırlandı.

07 November 2019
Dar gelirliler tarihin en düşük faiz oranıyla ev sahibi olacak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Samsun'da katıldığı bir toplantıda dar gelirli vatandaşlara konut müjdesi verdi. AA'nın haberine göre, yeni modelde çalışmaların tamamlandığını belirten Bakan Albayrak, bugüne kadar Türkiye'de uygulanmış tarihin en düşük faiz oranını uygulayacaklarını ve her yıl en az 100 bin vatandaşın ev sahibi olacağını ifade etti.

Asgari ücretli ve dar gelirli vatandaşın ev sahibi olmasını sağlayacak yeni modelin finansman altyapısının tamamlandığını belirten Bakan Albayrak, "20 yıl vadeyle ve bugüne kadar Türkiye'de uygulanmış tarihin en düşük faiz oranı ile kira hatta kiradan daha ucuz bir maliyetle bu gelir grubundaki vatandaşlarımızı ev sahibi yapacak finansal altyapıyı tamamladık" şeklinde konuştu.

DETAYLAR BU AY AÇIKLANACAK

Yeni modelin tüm detaylarını açıklamayan Bakan Albayrak, TOKİ'nin de içinde yer alacağı modelde evlerin tipleri, şehirleri, uygulama şartları gibi tüm ayrıntıların bu ay bitmeden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde özel bir programla kamuoyu ile paylaşılacağını aktardı.

DİĞER SEKTÖRLERİ DE ETKİLEYECEK

Söz konusu yeni modelin diğer sektörlere de önemli katkılar sağlayacağından bahseden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Sosyal adalet noktasında, sektörler, yan sektörler, iktisadi faaliyetlerin güçlendirilmesi noktasında bu önemli adımı inşallah başlatıyoruz. Bunlar tabii başlangıç, inşallah çok daha güçlü adımlarla çok daha güzel müjdeleri önümüzdeki dönemde anons edeceğiz. Doğrudan sanayicimizi, esnafımızı desteklemek amacıyla kamu bankalarımız başta olmak üzere, farklı diğer bankalarımızın da desteğiyle devreye aldığımız kredileri, hepsini inşallah önümüzdeki süreçte daha da güçlendirerek devam ettireceğiz" ifadelerini kullandı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum