Dar Gelirliye 100 Bin Sosyal Konut Müjdesi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya dar gelirli vatandaşlara konut müjdesi verdi. Kaya, 2023'e kadar 100 bin sosyal konut hedeflediklerini söyledi...

08 Eylül 2016
Dar Gelirliye 100 Bin Sosyal Konut Müjdesi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya dar gelirli vatandaşlara konut müjdesi verdi. Kaya, 2023'e kadar 100 bin sosyal konut hedeflediklerini söyledi...

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya Konut Hesabı ve Devlet Katkısı Tanıtım toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Konut hesabının avantajlarından bahseden Kaya, bakanlığın 15 bin TL'ye kadar katkı sağlayacağını hatırlattı.

Bakanlık olarak ailelerin barınma ihtiyaçlarını desteklemek için projeler ürettiklerini dile getiren Kaya, "Sosyal konut uygulamaları kapsamında bugüne kadar 29 bin 268 vatandaşımıza evlerini teslim ettik. 4 bin 258 sosyal konutun yapımı ise devam etmektedir" dedi.

Aynı zamanda ihtiyaç sahibi vatandaşlara ev yapım-onarım desteği de verdiklerini söyleyen Kaya, "Bu kapsamda, son altı yılda 28 bin aileye 335 milyon lira kaynak aktarılmıştır" dedi.

2023'e Kadar 100 Bin Konut
Bakan Kaya, toplantıda birde dar gelirlilere müjde verdi. Kaya, 2023'e kadar 100 bin sosyal konutun yapımını hedeflediklerini açıkladı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.