Darbe Şehitleri Yakınlarına Faizsiz Konut Kredisi

25 Temmuz 2016
PAYLAŞ
Darbe Şehitleri Yakınlarına Faizsiz Konut Kredisi
15 Temmuz girişiminde yaşamını yitiren vatandaşların şehit ile gazi sayılmasıyla beraber şehit aileleri faizsiz konut kredisi kullanabilecek. Ayrıca diğer şehit ve gazi yakını imkanlarında da faydalanabilecekler...

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi sonrasında 3 ay süreyle Olağanüstü Hal (OHAL) ilan edilirken, 23 Temmuz 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname ile hayatını kaybeden vatandaşların şehit, yaralananların ise gazilik kapsamına alınmasına karar verildi.

3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu'nun 21. maddesinin birinci fıkrasının j bendi kapsamında değerlendirilecek olan vatandaşlar sivil terör mağdurluğu yerine, şehit ile gazi statüsünü almış oldu.

Yaşamını yitiren vatandaşların şehit, yaralananların ise gazi sayılmasıyla beraber aileleri şehit yakınlarına sağlanan maaş, kamuda iki istihdam, faizsiz konut kredisi, Türkiye genelinde ücretsiz ulaşım ile devlet veya özel rehabilitasyon merkezleri, yurtlar ve huzurevlerinde ücretsiz barınma olanağı, çocuklara burs gibi haklardan faydalanabilecek.

"Darbe Şehitleri Yakınlarına Faizsiz Konut Kredisi" haberine ait yorum yok

Yorum Yap