Dedeman Grubu’nun Markası Yenilendi

Dedeman Grubu, ikinci markası Park Dedeman’ın kurumsal kimliğini tamamen yeniledi.

20 Ağustos 2015
Dedeman Grubu’nun Markası Yenilendi

Dedeman Grubu, ikinci markası Park Dedeman’ın kurumsal kimliğini tamamen yeniledi.

Türkiye’nin ilk uluslararası otel zinciri Dedeman'ın ikinci markası olan Park Dedeman’ın kurumsal kimliği tamamı ile yenilendi.

Markalarında monolitik kimlik yapısı uygulamaya karar veren Dedeman Grubu; kartal, ve bulut simgelerinden oluşan amblemini markaya taşıyarak yepyeni bir Park Dedeman logosu ile karşımıza çıktı. Farklı konsepti ile turizm sektörüne yeni bir soluk getiren Park Dedeman, tüm basılı ve dijital tanıtım faaliyetlerinde marka kimliğini yansıtan sıra dışı logo kullanımıyla dikkat çekiyor.

Dedeman Grubu, iş dünyasının konaklama ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla 2012 yılında ikinci markası Dedeman Park’ı hayata geçirdi ve ikinci markasıyla Denizli, Gaziantep ve Moskova’daki otellerini hizmete açtı. Grup, Dedeman Park markasında monolitik kimlik yapısı uygulamaya karar vererek ismini Park Dedeman olarak değiştirdi ve kurumsal kimliğini yeniledi. Logo da dahil olmak üzere büyük ve ciddi değişimlerin yaşandığı yeni kurumsal kimliği ilk kez, 30 Haziran’da açılan Park Dedeman Levent’te uygulandı.

“Yaratıcı hizmet anlayışı, dinamizm ve daima yenilikçilik” ilkelerini benimseyen markanın yeni logosu, tüm basılı ve dijital tanıtım faaliyetlerindeki sıra dışı kullanımıyla dikkat çekiyor. Park Dedeman logosunun kullanımı; ikinci zinciri ile Dedeman markasının sektördeki yükselişini, taşıdığı yenilikçi vizyonu ve güneşin doğuşunu simgeliyor. Yenilenen kurumsal kimliğin tüm elementlerinde, markanın sahip olduğu değerlerin modern bir tasarım dili ile harmanladığı göze çarpıyor.


arzu-karacadag-park-dedeman

Yenilenme süreci ile ilgili bilgi veren Kurumsal İletişim ve Marka Direktörü Arzu Karacadağ;

“Kurucumuz Mehmet Kemal Dedeman, bir maden çalışması sırasında Aladağlar'ın zirvesi Kartaltepe'nin görüntüsünden etkilenerek Dedeman'ın simgesinin kartal olmasına karar verir. Dağların zirvesini kendine mekân edinen ve gökyüzünün lideri olarak görülen kartalın; hızı, gücü ve yükseklerdeki dengeli uçuşuyla Dedeman'ı en iyi şekilde anlattığını fark eder. 50 yılı aşkın süredir Dedeman’ın logosunda gururla taşıdığı kartal, sahip olduğu kurumsal değerlerle yükselmeye ve her an yenilenmeye devam ediyor. Park Dedeman markamızda yaşanan bu radikal değişim süreciyle de yeniliklerin peşinden gitmeye devam ediyoruz. Tasarım ve Kurumsal İletişim Danışmanı Filiz Utku imzalı logomuz; Dedeman markasının güçlü ve köklü duruşunu korurken, Park Dedeman’ın sahip olduğu dinamizmi başarılı bir şekilde yansıtıyor. Reklam ajansımız HAUS tarafından hazırlanan, radikal ve iddialı kurumsal kimliğimizi de markamızın taşıdığı yüksek enerjiyi hissettirdiği için çok benimsedik. Aynı anda hem köklü hem de genç olmayı başaran Park Dedeman’ın yeni logosu ve kurumsal kimliği ilk olarak Park Dedeman Levent otelimizde uygulandı. Kısa sürede yarattığı etki ve olumlu geri dönüşler bize doğru yolda olduğumuzu, sektörde yepyeni bir heyecan ve bakış açısıyla fark yaratacağımızı gösterdi” dedi.

Park+Dedeman+Logo

DEDEMAN HOTELS & RESORTS INTERNATIONAL HAKKINDA

1966 yılında turizm faaliyetlerine başlayan Dedeman Grubu; İstanbul, Kapadokya, Palandöken, Rize, Diyarbakır, Palandöken Ski Lodge, Konya, Şanlıurfa, Gaziantep, Zonguldak, Park Denizli, Park Gaziantep, Erbil, Bostancı ve Oskemen Tavros otellerinde misafirlerine, bulundukları şehrin en güzel bölgelerindeki otelleri, profesyonel çalışanları, geniş hizmet yelpazesi ve Dedeman'a özgü benzersiz kalite anlayışıyla hizmet veriyor.

Dedeman Grubu ayrıca Nisan 2012’de hizmete açılan Park Dedeman Denizli ile ikinci otel markasını geliştiren Türkiye’nin ilk otel zinciri olma unvanını kazandı. Sektörde en köklü geçmişe sahip otel markalarından biri ve Türkiye’nin ilk uluslararası otel zinciri olan Dedeman Hotels & Resorts International, 2015 yılında ilk olarak Park Dedeman Izmailovo Moskova’yı, ardından Haziran 2015’te Park Dedeman Levent’i açmış ve Dedeman Grubu’nun toplam otel sayısını 17’ye çıkarmıştı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Hasanoğlu İnşaat ve Suudi Arabistanlı Alasiri iş birliği yapacak

Hasanoğlu İnşaat ve Suudi Arabistanlı Alasiri iş birliği yapacak

Hasanoğlu İnşaat Suudi Arabistanlı Alasiri ile ortaklık gerçekleştiriyor. İki firma ilk olarak Bahçe

11 Ağustos 2017


Ortadoğu Grup'tan Kurban Bayramı'na özel kampanya

Ortadoğu Grup'tan Kurban Bayramı'na özel kampanya

Ortadoğu Grup, İstanbul'da yer alan üç konut projesi için Kurban Bayramı'na özel kampanyalar yapılac

11 Ağustos 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat