Demirel’in Malikanesi Yeniden Satışa Çıkıyor!

Muğla Bodrum'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

01 Ekim 2015
Demirel’in Malikanesi Yeniden Satışa Çıkıyor!

TMSF, Demirel’in borçlarına karşılık el konulup 2013’te 7 milyon liraya işadamı Ahmet Arslan’a ihale edilen malikâne için 2 Ekim’de yeniden ihaleye çıkıyor...

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun batık Egebank’ın eski patronu Murat Demirel’in borçlarına karşılık el koyduğu ve 2013’teki ihalede Arslan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Arslan’a sattığı Bodrum’da Salih Adası üzerindeki malikâne yeniden ihaleye çıkıyor. TMSF kaynakları Ahmet Arslan ile ödemede yaşanan sıkıntı nedeniyle tekrar satışa çıkarılacağını belirtirken, kurduğu Fikir Sofrası Platformu’yla da tanınan Arslan ise ihtilafın kadastrodan kaynaklandığını söyledi. Arslan, “İhtilaf denilen şey, kadastroda sonradan çıkan bir parsel. Bunun yüzünden 300 bin lira daha ödemem gerekiyor. Bunun işlemleri nedeniyle toplam tutarı TMSF’ye ödeme süresi geçti. Otomatik bir süreç başladı” diye konuştu.

‘İŞLEM TAMAMLANIR’
Adanın çok parselli bir yapısı olduğunu söyleyen Arslan, “Ben ada için ödemem gereken paranın yüzde 90’ını verdim. Söz konusu 300 bin lira da bankada hazır. Orayı bırakmam gibi bir şey söz konusu değil. TMSF de bunu biliyor” şeklinde konuştu. Arslan, “Benim açımdan sıkıntı yok. İşlem tamamlanacak” dedi. Kendisinin Salih Adası için düşük bir teklif vermediğini de söyleyen Arslan, “Benden önce 4-5 defa ihaleye çıkıldı. Hiç teklif verilmiyordu” dedi.

TMSF: ARSLAN DA İHALEYE KATILIRSA ALABİLİR
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkilileri ise daha önce 7 milyon liraya sonuçlanan malikâne ihalesinin, ihale tutarının tümünün ödenmemesi nedeniyle iptal edildiği belirtilerek yeni ihale bedelinin 8 milyon 800 bin lira olduğu ve bu tutarı ihaleyi daha önce kazanan işadamı Ahmet Arslan’ın vermesi halinde yeniden gayrimenkulün sahibi olabileceği kaydedildi. Yetkililere göre aksi takdirde Salih Adası’ndaki malikâne yeni sahibinin olacak. TMSF, adanın bir önceki sahibi Elia Eskinazi ile Murat Demirel arasında muvazaalı satış işlemleri olduğunu belirlemişti.

SALİH ADASI’NDA 15 VİLLA VAR
Salih Adası’nda hepsi malikâne boyutlarında olmak üzere 15 müstakil villa var. Adaya Güvercinlik’ten tekneyle 20 dakikada ulaşılabiliyor. Adada su ihtiyacı özel filtre sistemiyle denizden sağlanıyor.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


ABD’de ikinci el konut satışında düşüş

ABD’de ikinci el konut satışında düşüş

Amerika Birleşik Devletleri’nde yayımlanan rapora göre haziran ayından ülkede ikinci el konut satışı

25 Temmuz 2017


İstanbul’da enerji santrali kurulacak

İstanbul’da enerji santrali kurulacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kemerburgaz’da 70 dönümlük araziye 5MW’lık enerji tarlası kuracağını

25 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat