Demiröz: ”Bu Sektörden Vazgeçme İmkanımız Yok”

Bitlis Merkez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

14 Ekim 2015
Demiröz: ”Bu Sektörden Vazgeçme İmkanımız Yok”

Türk Gayrimenkul Sektörünün Körfez Yatırımcıları ile Bulaşması programına katılan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, “İnşaat sektörü lokomotif özelliği taşıyor, bu nedenle bizim bu sektörden vazgeçme imkanımız yok” dedi…

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Adayı Vedat Demiröz, ‘Türk Gayrimenkul Sektörünün Körfez Yatırımcıları ile Buluşması programına katıldı.

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) tarafından düzenlenen 'Türk Gayrimenkul Sektörünün Körfez Yatırımcıları ile Buluşması' etkinliğinde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, gayrimenkul sektörünün önemine değinerek, sektörün gelişmesi için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi. Türk ekonomisinin lokomotifi inşaat sektörünün, proje üretiminde Çin'den sonra dünyanın ikinci büyüğü olduğunu hatırlatan Demiröz, sektörün iş gücüne katılım ve istihdamda da lider olduğunu belirtti. İnşaatta kullanılan malzemelerin büyük kısmının Türkiye'de üretildiğini kaydeden Demiröz, böylelikle cari açık konusunda da sektörün sıkıntı oluşturmadığına dikkat çekti.

2012 yılında Mütekabiliyet Yasası’nı çıkardıklarını hatırlatan Vedat Demiröz, yasanın geliştirilmesi için ne gerekiyorsa onu yapmaya hazır olduğunu belirterek, “Yabancıya konut satış rakamlarının sevindirici olduğunu görüyoruz. Yabancı gelsin diyoruz. Ancak gelen yabancı yatırımcı sayısını artırmak için düzenlemeler de yapmak mümkün. Yabancılara satış konusunda sayıyı artırmak için gerekeni yaparız. Bu tür düzenlemeler ekonomimiz için çok faydalı olacak” diye konuştu.
Sektördeki işleyişi daha dinamik ve hızlı hale getirmek için çalışmalar yapmayı planladığını belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz, vergi konusunda yeni düzenlemelerin getirilebileceğinin sinyalini de verdi. Damga Vergisi üzerinden örnek veren Vedat Demiröz, “Damga Vergisi konusu seçim sonrasında gündeme gelecek. Örneğin ben Bitlis milletvekiliyim ve benim bölgemdeki harçla İstanbul’daki harç oranının aynı olmaması gerekir düşüncesindeyiz. Harçların bölgesel gelişmişlik seviyesine göre düzenlenmesi gerekiyor. Bürokratik işlemlerin de hızlanması adına çalışmalar yapacağız” ifadelerini kullandı.

“KENTSEL DÖNÜŞÜM ÖNCELİĞİMİZ”
Ekonominin lokomotifi konumundaki inşaat sektöründen vazgeçmenin mümkün olmadığının altını çizen Vedat Demiröz, “İnşaat sektörü yüzde 23-25 büyürken Türkiye'nin yüzde 8 büyüdüğü yıllar oldu. İnşaat sektörü lokomotif özelliği taşıyor. Bu nedenle bizim bu sektörden vazgeçme imkanımız yok. Bu sektör Türkiye'nin geleceğidir. Türkiye’nin deprem kuşağında bir ülke olduğunu biliyoruz. Geçmişte yapılan güvensiz binaların içinde bulunduğumuz kentsel dönüşüm süreciyle yenilemesinin öneminin de farkındayız. Geçmişte bir deprem yaşadık. Sonuçlarını acıyla seyrettik, hala da anıyoruz. Bir daha bu tür vakalarla karşılaşmamak için bir an önce bu programı sürdürebilmek ve konuttaki yenilenmeyi gerçekleştirmek zorundayız. Bu da bize bu sektörün ne kadar önemli ve elzem olduğunu gösteriyor" dedi.

“2016 YILI TAŞERON İŞÇİLER İÇİN KADRO YILI OLACAK”
Önceki gün Bitlis Kültür Merkezi’nde Koop-İş İstişare Toplantısı’na da katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, “1 Kasım’dan sonra emekçilerin isteklerine öncelik verilecek. Torba Yasa oluşturulması döneminde taşeron işçilerle ilgili bir hayli çalıştık. Buna göre sözleşmeler üç yıla çıkarıldı, sendikalaşma hakkı getirildi. Bir de kamuda sözleşmeli olarak kadro alması konusunda çalışmalar yaptık. Biz taşeron olarak çalışan vatandaşların haklarının geliştirilmesi, ücret farklılıklarının giderilmesi gibi konular için seçimlerden sonra, hükümetin kurulmasının ardından 2016 başında birçok düzenlemeye daha gideceğiz ve onların kamuda en yüksek oranda kadro almaları için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Cumhurbaşkanı Erdoğan Şehitler Anıtı'nın açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şehitler Anıtı'nın açılışını yaptı

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde yapılan '15 Temmuz Şehitler Anıtı' törenle açıldı.

16 Temmuz 2017


Emlak Bankası yeniden kuruluyor

Emlak Bankası yeniden kuruluyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, inşaat ve emlak sektörünü desteklemek üzere bankacılık yap

14 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat