Denizli’nin 10 Bölgesinde Altyapı Çalışmaları!

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 10 mahallede geniş çaplı altyapı çalışmaları yapıyor.

03 Eylül 2015
Denizli’nin 10 Bölgesinde Altyapı Çalışmaları!

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 10 mahallede geniş çaplı altyapı çalışmaları yapıyor.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 10 mahallede sürdürülen altyapı çalışmalarında gelinen son noktayı basın mensuplarıyla paylaştı.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 3 ayrı proje ile 10 ayrı mahallede sürdürülen altyapı çalışmaları hakkında basın toplantısı düzenledi. Büyükşehir Belediye Meclis Salonu'nda yapılan basın toplantısına Büyükşehir Genel Sekreteri Mustafa Ünal, DESKİ Genel Müdürü Mahmut Güngör, Genel Sekreter Yardımcıları Aytaç Turgut, Mustafa Gökoğlan, İbrahim Özsoy ve DESKİ Genel Müdür Yardımcısı İsmail Edip Yılmazlı katıldı. Toplantıda altyapı çalışmalarında gelinen son noktayı ve projenin detaylarını anlatan Başkan Zolan, altyapı çalışmalarının zor ve meşakkatli olduğunu bu sebeple altyapı çalışmalarına başlamanın cesaret gerektirdiğini söyledi.

Denizli'de hep kalıcı işler yapmak adına hareket ettiklerini dile getiren Başkan Zolan, " Altyapı zor bir iş. Altyapı işleri belediye başkanları açısından sıkıntılı ve riskli işlerdir. Ama kalıcı işlerdir. Biz de hep kalıcı işlere imza attık. Biz hep 100-150-200 yıl şehre hizmet edecek olan yatırımlara imza attık. Evlatlarımız, torunlarımız böyle bir şeyle uğraşmasın diye biz gayret gösteriyoruz. O sebeple altyapıya büyük önem veriyoruz. Kısa bir zaman önce başladığımız ve halen 10 mahallede devam eden çalışmalarımız yoğun bir şekilde sürüyor. Fatih, Deliktaş, Cumhuriyet İncilipınar ve Ulus Caddesi'nde yoğun bir çalışma sürdürüyoruz. İkinci bölgemiz İlbade ve Muratdede Mahalleleri'nde çalışmalar başladı. Üçüncü etap Karaman ve Akkonak Mahalleleri'nde başlayacak" dedi. Altyapı konusunda vatandaşlara söz verdiklerini ve sözlerini yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Başkan Zolan, " Biz vatandaşlarımıza söz verdik. Vatandaşlarımız yağmur suyu ile ilgili talepte bulundular, hatların çok eski olduğunu ve sık sık patladığını, o hatlardan gelen suların ne derece sağlıklı olduğu konusunda hep kafalarda soru işaretleri oldu. Bir çok olumsuzluğun yaşandığı bu bölgelerimizden gelen altyapının iyileştirilmesi talebine biz kayıtsız kalamazdık ve söz verdik. Şimdi sözümüzü tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şehrimizin ana çekirdeğinde ne yapıldıysa 2004'te olduğu gibi biz de bu 10 mahallemizde büyük altyapı hamlesini başlattık. Vatandaşlarımıza toza çamura hazır olun demiştim. Her buluşmamızda cevap olarak "toza da çamura da razıyız, yeter ki altyapımız yenilensin" demişti vatandaşlarımız. Onların verdiği destekle biz bu büyük projeye başladık. Şimdi sabır zamanı. Bu çalışmalar 2016'nın Ağustos'una kadar bu üç bölgede devam edecek. Toz, çamur bitmeyecek. Herkesin bu konuda sabırlı olması gerekecek. Sonrasında ise üst yapısı, kaldırımı yolu baştan aşağı yenilenecek. Nasıl şehrin merkezinde değişime imza attıysak buralarda şehir merkezi gibi pırıl pırıl olacak" diye konuştu.

Bölge bölge altyapı konusunda neler yapılacağını anlatan Başkan Zolan sözlerini şöyle sürdürdü:"1. bölgede Fatih, Cumhuriyet, Deliktaş, İncilipınar kısmen Siteler ve Mehmetcik mahallemizde toplam123 milyonluk yapım işi gerçekleştireceğiz. 200 km içme suyu şebekesi, 163 km kanalizasyon şebekesi, 36 km yağmur suyu şebekesi yapacağız. 2. bölge Muratdede ve İlbade mahallelerinde 41 km içme suyu, 33 km kanalizasyon, 10 km yağmur suyu hattı yapıyoruz ve maliyeti 33 milyon TL olacak. 3. bölgede Akkonak ve Karaman Mahalleleri'nin ihalesi yapıldı. Burada da 68 km içme suyu şebekesi 49 km kanalizasyon şebekesi, 10 km yağmur suyu şebekesi yapılacak. Bu 3 projenin toplam maliyeti 186 milyon TL olacak. Tüm Denizli'deki 47 adet su depomuzu ise baştan aşağı yeniliyoruz. 40-50-yıllık su depolarımız var. Bu depoların tüm ekipmanlarını değiştiriyoruz. Çıkış borularını her şeyini değiştiriyoruz. SCADA adlı sistemi kurarak Denizli'nin suyunu merkezden izleyecek, nerede sıkıntı varsa onu tespit etme şansımız olacak. Su sistemimiz akıllı hale gelecek." Acil durumlarda vatandaşların altyapı ile ilgili DESKİ 185 numaralı telefondan şikayetlerini yapabileceklerini kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Bu hattımız 24 saat hizmet vermekte. Vatandaşlarımız şikayetlerini ve sıkıntılarını bu hat üzerinden daha hızlı bizlere ulaştırabilirler” dedi.

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Türk yatırımcılara ABD’de yatırım yapma fırsatı

Türk yatırımcılara ABD’de yatırım yapma fırsatı

Amerika’nın Teksas eyaletinde 2009 yılından bu yana faaliyetlerine devam eden ABD Emlak Yatırım Danı

07 Kasım 2017


Strada Bahçeşehir arazisinde Akzirve Challenge heyecanı sürüyor

Strada Bahçeşehir arazisinde Akzirve Challenge heyecanı sürüyor

Strada Bahçeşehir proje arazisi, 17 Eylül’de tamamlanan Akzirve Challenge Off Road etkinliğinin 12 K

07 Kasım 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.