Denizli’ye 6 Milyon Liralık Yatırım!

Denizli Güney'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

05 Eylül 2015
Denizli’ye 6 Milyon Liralık Yatırım!

Denizli'ye bağlı Güney ilçesinde yapılması planlanan alt yapı yatırımları için harekete geçildi.

Denizli’nin Güney İlçesi'nde Kurtuluş günü nedeni ile bir dizi etkinlik yapıldı. 93 yıl önce düşman işgalinden kurtulan ilçenin, kurtuluş gününde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan alt yapı yatırımları için düğmeye basıldı.

3 Eylül 1922 de düşman işgalinden kurtulan Güney 'de kurtuluş günü etkinlikleri yapıldı. Etkinliğe Vali Şükrü Kocatepe Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa Gökoğlan ve İbrahim Özsoy, DESKİ Genel Müdürü Mahmut Güngör, Denizli Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, Buldan Kaymakamı Hacı Uzkuç Güney Belediye Başkanı Halil Ayhan ve Güneyli vatandaşlar katıldı. Törende ilk konuşmayı yapan Güney Belediye Başkanı Halil Ayhan, 93 yıl önce ilçemiz yabancı güçlerce işgal edilmiş karargah kurulmuş, halkımıza işkence ve zulüm edilmiştir. Ancak 3 Eylül tarihinde verilen mücadele ile düşman askeri topraklarımızdan kurtarılmıştır. O zaman verilen mücadele ruhunu hala hissediyoruz ve Güneyin daha güzel bir yer olması için çalışıyoruz. Bugün burada kurtuluş günü etkinliklerimizin yanında ilçemize yapılan yatırımlarla Güney daha da modern bir hale gelecek. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ekibinin verdiği destek ile ilçemizin çehresi değişecek. Yapılan bu yatırımlarla Güney ilçesi daha da modern bir hale gelecek" dedi. Güney kurtuluş gününde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 93 yıl önce Güney halkının yurdu düşman işgalinden kurtarmak için büyük fedakarlıklar gösterdiğini ve o dönemlerde canını vatan toprağı için verenlere çok şey borçlu olduğumuzu söyledi. Başkan Zolan, " Tam 93 yıl önce Güney ilçesinde yapılan mücadele sonunda bir kurtuluş destanı yazılmıştır. Güney halkı bu mücadelenin en önünde yer almış ve düşmanı bertaraf etmiştir. İşte bize düşen de o büyüklerimizin bıraktığı Güney'i daha iyiye getirmek olmalı. Bu boynumuzun borcudur. Bu vatan bedava bize verilmedi. Biz Güney'i bedavaya bulmadık. Bu vatanın bedelini 1071 Malazgirt'te başlayarak, Çanakkale'de 250 bin dedemiz canını kanını vererek ödedi. Kocatepe'de Dumlupınar'da ve Güney'de ödedi" diye konuştu.

Başkan Zolan ve beraberindekiler daha sonra Eziler Mahallesi ile Çamrak Mahalleleri arasındaki asfaltlanan 9 kilometrelik yolun açılışını gerçekleştirdi.. Buradaki törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan,verdikleri sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Bu bölgeye yatırımlarının devam edeceğini dile getiren Başkan Zolan:

"Bugün bu yolu yaparken önümüzde hiç bir engel çıkmadı ve söz verdiğimiz gibi yaptık. İnşallah bundan sonra bu bölgede yatırımlar devam edecek. 3 yılın sonunda burası farklı bir noktaya gelecek. Her ay bir sıkıntısı çözülmüş olacak. Bu çalışmalar sırasında her zaman olduğu gibi yanımızda olan Sayın Valimize teşekkür ediyorum. Millete hizmet yolunda beraber yürüme konusunda bizlere destek oluyor. Bugün burada olamayan Bakanımıza ve milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Bu vesile ile açılan bu yolun herkese hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi. Konuşmaların ardından 2 bin tonluk su deposunun temeli protokol üyeleri ile birlikte atıldı.

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TİKA, Karadağ'daki Hüseyin Paşa Camisi’nin restorasyonunu yapacak

TİKA, Karadağ'daki Hüseyin Paşa Camisi’nin restorasyonunu yapacak

TİKA, Karadağ'ın Pljevlja (Taşlıca) şehrindeki Hüseyin Paşa Camisi’nin restorasyonunu üstlendi.

12 Eylül 2017


İMOTİM ‘her gün mobilya fuarı’ konseptiyle kapılarını açtı

İMOTİM ‘her gün mobilya fuarı’ konseptiyle kapılarını açtı

Bursa’da 'her gün mobilya fuarı' konseptiyle hayata geçirilen İnegöl Mobilya Ticaret Merkezi “İMOTİM

12 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat