Deprem konutları yıl sonuna kadar inşa edilecek

Elazığ ve Malatya'da inşa edilen deprem konutlarında çalışmalar sürüyor.

10 April 2020
Deprem konutları yıl sonuna kadar inşa edilecek 24 Ocak günü merkez üssü Elazığ'ın Sivricek olan 6,8 büyüklüğündeki deprem, Elazığ ve Malatya şehirlerinde yıkıcı etkiler yaratmıştı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, depremde konutları hasar gören depremzedelerin barınma sorununu ortadan kaldırma adına çalışmalar başlatmıştı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, video konferans yöntemiyle katıldığı Elazığ İl Koordinasyon Toplantısına katıldı ve çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Çalışmaların sürdüğünü ve bu süreçte kesintiye uğratmadan takip ettiklerini belirten Bakan Kurum, "Söz verdiğimiz gibi bir yıl içerisinde hem Elazığ'da hem de Malatya'da konutlarımızı bitireceğiz, etaplar halinde vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Elazığ merkezde ve ilçelerinde yapacağımız projelere ilişkin ihale süreçlerimiz son aşamaya geldi. Toplu Konut İdaremiz ihaleleri gerçekleştiriyor. Şu an itibariyle Elazığ'da Sürsürü Mahallemizde, Bizmişen'de ve Yazıkonak'taki binalarımızın temellerini attık, hızlı bir şekilde kaba inşaatları devam ediyor. Yıl sonuna kadar birçok yerde vatandaşlarımıza konutları teslim ediyor olacağız" şeklinde konuştu.

İTİRAZ TESPİTLERİ TAMAMLANIYOR

Deprem bölgeleri olan Elazığ ve Malatya'da asar tespit çalışmalarını hızlı bir biçimde tamamladıklarını hatırlatan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, itiraz süreçlerinde de sona gelindiğini, Elazığ merkezde itiraz tespitlerini bitirdiklerini, Sivrice ve Maden ilçelerinde ise itiraz tespit sürecinin yüzde 85 seviyesine geldiğini açıkladı.

Bakanlığın deprem bölgesindeki çalışma amacından bahseden Bakan Kurum, "Bizim amacımız, Elazığ ve Malatya'yı inşallah çok daha iyi seviyeye getirmek, şehircilik anlamında da bugünden çok daha umutlu bir hale getirecek çalışmaları hızlı bir şekilde tamamlamak" şeklinde konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum