"Depreme karşı tüm önlemler alınmalı"

İzmir depremi, inşaat sektöründe de büyük yankı uyandırdı.

31 October 2020
"Depreme karşı tüm önlemler alınmalı" Ege Denizi İzmir Seferihisar açıklarında meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki deprem sonrasında birçok ilçede yapılar yıkıldı. İzmir'de hasar tespit çalışmaları sürerken çok sayıda yapının da orta ve ağır hasarlı olduğu belirlendi.

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) tarafından İzmir depremiyle ilgili açıklama yapıldı. İzmir depreminin ülkemizin deprem kuşağında olduğu gerçeğini bir kez daha hatırlattığını belirten GYODER Başkanı Mehmet Kalyoncu, "Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Depremden etkilenen tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Türkiye'nin bir deprem ülkesi olduğunu unutmamalı, geçmişte olduğu gibi büyük yıkımlar, tarifsiz acılar yaşamamak için toplum olarak depreme karşı alınabilecek tüm önlemleri hızlıca almalıyız" şeklinde konuştu.

"KUSURLU YAPILAR VE İHMAL ÖLDÜRÜR"

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün de İzmir depremiyle alakalı açıklamalarda bulundu. Ege'de meydana gelen ve başta İzmir olmak üzere birçok şehirde hissedilen deprem ve çöken bina görüntülerinin herkesi derinden sarstığını belirten Yenigün, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa dileklerini iletti.

Deprem gerçeğinin ciddi bir tehdit olduğundan bahseden Yenigün, "Toplumsal belleğimizde büyük kayıplar ve derin acılarla yer alan deprem, içinde bulunduğumuz andan yarınlarımıza uzanan çok ciddi bir tehdittir. Ancak deprem değil, kusurlu yapılar ve ihmal öldürür" diye konuştu.

"DEPREMLE YAŞAMAYI ÖĞRENMELİYİZ"

Deprem dolayısıyla açıklamada bulunan Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER) Yönetim Kurulu Başkanı Levent Gökçe, "İzmir depremi, ülkemizin herhangi bir bölgesinde orta büyüklükte veya yıkıcı nitelikte bir depremin meydana gelme olasılığı çok yüksek olduğunu göstermiştir. Dolayısıyla depremle yaşamayı öğrenmeliyiz. Yapmamız gereken Türkiye'nin deprem kuşağında olduğu bilinciyle hareket etmek ve gerekli önlemleri almaktır" ifadelerini kullandı.


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum