Derince Limanı’na 350 Milyon Dolarlık Yatırım

19 Şubat 2016
PAYLAŞ
Derince Limanı’na 350 Milyon Dolarlık Yatırım

Safi Derince Uluslararası Liman İşletmeciliği AŞ, Derince Limanı'na 350 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını ve yatırımlarını bir ay içerisinde hayata geçirmeye başlayacaklarını açıkladı...

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü'ne (TCDD) ait olan ve 543 milyon dolarlık teklifle 39 yıl süreyle Safi Derince Uluslararası Liman İşletmeciliği AŞ'ye devredilen Derince Limanı'na 350 milyon dolarlık yatırım yapılacak.

Şuanda 400 civarında çalışanın bulunduğu limanda planlanan yatırımlar tamamlandığında çalışan sayısı toplam 2 bin 500'e çıkacak.

Derince Limanı 543 milyon dolara 39 yıl süreliğine işletme hakkı Safi Derince Uluslararası Liman İşletmeciliği AŞ'ye verilmişti. Söz konusu bedelin tamamını peşin ödeyen şirket, limanı 2 Mart 2015 tarihinde teslim almıştı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Safiport Derince Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Erkan Dereli, "Safi Uluslararası Liman İşletmeciliği AŞ olarak hükümetin eylem planı, programı ve ihale şartlarında yer aldığı üzere intermodal bir liman kurmak üzere deniz, kara ve demiryolunu entegre edecek bir sistem için yatırımlarımızı bir ay içerisinde yapmaya başlayacağız" dedi.


"Derince Limanı’na 350 Milyon Dolarlık Yatırım" haberine ait yorum yok

Yorum Yap