Dev Şirket Karayipler’den Ada Satın Aldı

13 Nisan 2016
PAYLAŞ
Dev Şirket Karayipler’den Ada Satın Aldı

95 dönümlük karayip adalarından birini 100 yıllığına kiralayan MSC Cruises adada hayata geçireceği Cruise limanı için çalışmalara başladı...

Dünyanın önde gelen gemi turizmi şirketlerinden MSC Cruises, Miami’nin yaklaşık 100 kilometre doğusunda yer alan Karayipler’in Bahamalar takım adalarından birini 100 yıllığına kiraladı.

Ocean Cay MSC ismi verilen 95 dönümlük bir alana sahip Karayip adasının üzerinde bir yerleşim bulunmuyor. MSC Cruises adaya 200 milyon dolarlık yatırımla doğa dostu bir Cruise limanı yapmak için çalışmalara start verdi.

ADADA YOK YOK

Bahama hükümeti ile varılan anlaşma sonucu kiralanan adada en az 80 çeşit endemik bitki, ağaç, yeşillik ve çiçeklere yer alacak. Ocean Cay MSC adasında, 2 bin kişilik amfi tiyatro, 6 plaj, spa merkezi, masaj kulübeleri, restoran ve barlar, yürüyüş yolları, bisiklet parkurları ve adanın iç kısımlarında göletler bulunacak.

karaipler

TELEFERİKLE ULAŞIM

Cruise gemilerininn kolaylıkla yanaşabileceği Ocean Cay MSC adasında ulaşım teleferikle yapılacak. Teleferik sistemi adayı çepeçevre saracak.

İLK ZİYARET ARALIK 2017'DE

Ocean Cay MSC adasında çalışmalar Mart ayında başlarken, projenin 2017 yılının Kasım ayında tamamlanacak ve hizmete açılacak. Adanın ilk ziyaretçisi MSC Cruises’ın yeni gözdelerinden biri olacak olan MSC SEASIDE gemisi. 2017 Aralık ayında suya indirilip ilk seferine çıktığında, Miami’den yol alıp 100 kilometre doğusundaki “Ocean Cay MSC” adasına gidecek.


"Dev Şirket Karayipler’den Ada Satın Aldı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap