Devremülk İlanlarının Sayısında Rekor Artış

01 Temmuz 2014
PAYLAŞ
Devremülk İlanlarının Sayısında Rekor Artış

Sıcak havaların gelmesi ile birlikte devremülk ilanlarının sayısında rekor artış yaşandı.

Yaz aylarının gelmesiyle devremülk ilanlarının sayısında artış yaşandı. 2014'ün ilk çeyreğine göre, ikinci çeyrekte devremülk ilanları tam yüzde 30 oranında arttı.

Körfez ülkelerinin Türkiye'ye olan merakının artması devremülk satışlarını da hareketlendirdi. Öyle ki, yüzde 95 daha fazla satılık devremülk ilanı yayınlandı.

Özellikle termal bölgelere talebin fazla olduğu devremülk sistemini daha çok aileler tercih ediyor.

BİRDEN FAZLA BÖLÜME AYRILABİLİYOR

Bir mülke ait kullanım haklarını belirlenmiş özel bir şekilde kullanılması için oluşturulan devremülk sistemi, kat mülkiyeti olarak bilinen kullanım hakkını birden fazla bölüme ayırarak dağıtılmasıyla ortaya çıkıyor.

HAK TALEP EDİLEBİLİYOR

Bölümlere sahip olanlar, temelde mülkiyet için aynı oranda hak talep edebiliyor, bu kullanma haklarını kiraya verebiliyor ya da kendileri kullanıp, kullandırabiliyor.

Tatil masraflarını azaltmak için tercih edilen devremülk sisteminde kışın termal bölgeler tercih edilirken, yazın turistik yerlerdeki devremülkler yoğun talep alıyor.

TÜM DİKKATLER BU DEVREMÜLKLERDE

Özellikle devremülk almak isteyen ailelerin dikkatleri Antalya, Muğla, İzmir, Aydın ve Balıkesir'de yer alan devremülklere çevrilmiş durumda.

Taşınmazlara ait tapu olduğu için satma, devretme, kiraya verme veya miras bırakma hakkını da birlikte getiriyor. Bir taşınmaza yılın 7, 10 veya 15 günlük dilimlerinde sahip olunabilir.


"Devremülk İlanlarının Sayısında Rekor Artış" haberine ait yorum yok

Yorum Yap