Diyanet’ten Bodrum’a İslam Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi

16 Mart 2016
PAYLAŞ
Diyanet’ten Bodrum’a İslam Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi

Diyanet İşleri Başkanlığı Bodrum'a İslam Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi yapıyor...

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Bodrum Müftülüğü’nün takibinde Bodrum Ortakent Yahşi’de Türkiye’nin ilk projesi olan İslam Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi hayata geçiriyor.

Tüm Ege Bölgesi’ne hitap etmesi planlanan Bodrum İslam Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından ruhsatlandırıldı. 10 bin 300 metrekare hazine arazisinde 3 bin metrekare inşaat alanı ile hayata geçirilecek olan dev tesisin arazi düzenleme ve kazı çalışmalarının inşaat yasaklarının başlayacağı süreye kadar tamamlanması planlanıyor.

Türkiye'de bir ilk olacak olan İslam Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi’nde, toplantı salonları, el ile hat sanatları ve kültür varlıkları eğitim alanları, sergi yerleri ile hediyelik eşya üniteleri ve 400 metrekarelik iki minareli cami yer alıyor.

Dini ve Kültürel Tesis alanında, İslami ve klasik müzik tanıtımları, video gösterileri yapılacak. 2017 yılının sonlarında tamamlanması öngörülen tesisin 7 bin 300 metrekarelik alanında yeşillendirilerek gölgelikler konulucak, park ve bahçe haline dönüştürülecek.


"Diyanet’ten Bodrum’a İslam Tanıtım ve Bilgilendirme Merkezi" haberine ait yorum yok

Yorum Yap