DKY İnşaat'tan 15 Temmuz mesajı

DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, 15 Temmuz 2016 darbe girişiminin yıldönümünde açıklamalarda bulundu.

15 July 2017
DKY İnşaat'tan 15 Temmuz mesajı DKY inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, 15 Temmuz 2016 darbe girişiminin yıldönümünde açıklamalarda bulundu.

15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminin birinci yıldönümünde inşaat sektörünün önde gelen firmaları mesajlar yayınlamaya devam ediyor. DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya da yaptığı açıklamada, ''Ülkemiz için elimizden geleni yapmaya her zaman hazırız ve ülke geleceğine güvenimiz tam'' mesajını verdi. Türkiye'nin 15 Temmuz 2016 günü büyük bir demokrasi sınavı verdiğini hatırlatan DKY İnşaat, ''Türk halkının iradesi ve siyasi liderlerimizin sağlam duruşu ile bertaraf edilen bu hain kalkışma sonrasında da ülkemiz birlik ve beraberlik ruhunu göstermeye devam etti.'' ifadelerini kullandı.

15 Temmuz sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde atılan milli seferberlik adımları doğrultusunda özel sektörün ve kamunun üzerlerine düşen görevi yerine getirdiğinin altını çizen Ali Dumankaya, ''15 Temmuz sonrası hükümetimizin teşvikleri ile inen faiz oranları, GYODER ve Emlak Konut'un kampanyalarıyla Ağustos ve Eylül ayında gayrimenkul sektöründe satışlarda toparlanma sağlandı. Ağustos'tan Ekim ayına kadar geçen sürede satış adetlerinde yüzde 40'lara varan büyüme sağlandı. Aralık ayında ise ülke ekonomisi için başlatılan dolar bozdurma kampanyasının konut sektörüne de olumlu yansımalarını gördük.'' şeklinde konuştu.

Türkiye'nin 2016 yılını, darbe girişimi başta olmak üzere birçok terör saldırısı altında ekonomik anlamda yılın üçüncü çeyreğinde 7 yıl sonra ilk kez 1.8 küçülme yaşadığını hatırlatan Ali Dumankaya, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen gayrimenkul sektöründe yapılan düzenlemeler ile 2016 yılında 1 milyon 341 bin 453'lük konut satışıyla rekor kırıldığının altını çizdi. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası gayrimenkul sektörünü değerlendiren DKY , ''Sektörün 2017'nin ilk yarısında da maliyetlerdeki artışa ve döviz kurlarındaki dalgalanmalara bağlı olarak biraz yavaşlasa da büyüme ivmesini sürdürdü. Konut alımlarındaki durağanlığa rağmen devam eden güvenli liman gayrimenkul yatırımları, sektöre ivme kazandırmaya devam etti. Birinci çeyrekte kampanyalar, teşvikler ve çeşitli aktiviteler ile yapılan çalışmalar sonucunda gerçekleşen büyüme oranının ikinci yarıda daha fazla olacağına inanıyoruz. Kamunun da geliştirdiği teşviklerle sektörde ivme yükselmeye devam edecek, 2017 yılı için beklenen konut satış rakamının 1.5 milyon seviyesini geçeceğini öngörüyorum.'' dedi.

Türkiye'nin 2023 vizyonu doğrultusunda DKY İnşaat'ın da hedeflerini açıklayan Ali Dumankaya, şirket olarak yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirecekleri projeler ile DKY markasını daha güçlendirmeyi hedeflediklerini belirtti. Bu hedef doğrultusunda çalışmalarının sürdüğünü hatırlatan DKY, ''İnovatif yaklaşımla tüm projelerimize eğiliyor, yenilikçi anlayış ve bakış açısıyla yapılan her ürün ya da projenin tüm pazarlarda etkili olacağı görüşüyle hareket ediyoruz. Bunun yanında tüketicilerimize her zaman en iyiyi, en yeniyi ve en kolay ulaşılabileni vermek için çalışıyoruz.'' dedi.

Türkiye için ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduklarının altını çizen DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, ülke geleceğine güvenlerinin tam olduğunu ifade etti. Türkiye ekonomisinin daha da güçlenmesi için çalışmalarını sürdüreceklerini belirten DKY, insanımızın refahı için büyük bir gayretle çalışacaklarını belirtti.

15 Temmuz şehitlerini de anan Ali Dumankaya, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: ''Ülke ve toplum tarihimiz açısından bir milat noktası olan büyük direnişin yıldönümünde vatan toprağı ve milli irade için hayatlarını kaybeden şehitlerimiz rahmetle anıyorum.''


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Botanik Zirve projesi yeşiller içinde huzurlu bir yaşam sunuyor

Botanik Zirve projesi yeşiller içinde huzurlu bir yaşam sunuyor

Ankara'da kurulan Botanik Zirve projesinde satışlar başladı.

28 September 2020


Edirne'de konut kiraları rekor düzeyde arttı

Edirne'de konut kiraları rekor düzeyde arttı

Yıllık bazda Edirne'de dikkat çeken kira artışı görüldü.

27 September 2020


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum