Doğru Arsa Yatırımı Nasıl Yapılır ?

Arsa yatırımı yapmayı düşünenlerin dikkatine... İşte doğru arsa yatırımı nasıl yapılır sorusunun yanıtı...

10 Mayıs 2015
Doğru Arsa Yatırımı Nasıl Yapılır ?

Arsa yatırımı yapmayı düşünenlerin dikkatine... İşte doğru arsa yatırımı nasıl yapılır sorusunun yanıtı...

Arsa alımında bazı risklerin olduğunu ifade eden Serhat Vural, arsada kısa vadede yatırım yapılmaması gerektiğine işaret ederek, arsa yatırımı yapılacaksa tüm paranın arsaya yatırılmaması gerektiğini açıkladı.

Gayrimenkul alımı yeni evli çiftler ve tatilciler açısından güvenli bir yatırım aracı. Toprak ve arsa alımı, en çok tercih edilen yatırım seçenekleri arasında yer alıyor. Hatta düğünden sonra takılar güvenilir ve değeri yüksek ölçekli olan toprağa yatırılıyor.

Emlak danışmanlıklarından Dora Emlak Ofisi sahibi Serhat Vural şimdilerde gençlerin evlendikten sonra, düğünde toplanan altınları yastık altı yapmaktan ziyade arsaya veya gayrimenkule yatırdıklarını ancak tüm paranın arsaya yatırılmasının doğru omadığını açıkladı.

GÜVENİRLİK AÇISINDAN ÖNEMLİ

Şehir yaşamının stresinden kurtulmak için ikinci bir yuva arayışına ihtiyaç duyulduğunda gidilen tatil beldelerinde, huzurlu bir yerde yaşamak için toprağa yatırım yapılıyor. Arsa alımında bazı risklerin olduğunu ifade eden Serhat Vural, arsada kısa vadede yatırım yapılmaması gerektiğine işaret ederek yatırımcıyı bu konuda akıllı davranması konusunda uyardı.

Vural sözlerine şöyle devam etti:

''Arsa yatırımı yapılacaksa tüm para arsaya yatırılmamalıdır. Çünkü bir bunalım döneminde tüm varınızı yoğunuzu arsaya yatırdığınızda parasız kalmamak için elinizde bulunan arsayı nakite çevirmek, çok uygun fiyata elden çıkarmak gerekebiliyor. Bu da zarar demek. Ama her türlü ihtimali değerlendirir ve paranızın yarsını gayrimenkule çevirirseniz karlı çıkarsınız''

Vural, toprak alımında bireysel gayrimenkul hizmetinin kalite ve güvenilirlik açısından önemli olduğunun da altını çizdi.

EMLAK DANIŞMANLIK HİZMETİ ALINMALI

Vural, özellikle yaz aylarında artan arsa-arazi-toprak alımlarında imar durumu ve arsa üzerindeki sahiplik durumunun dikkatle incelenmesi gerektiğini ve alıcının arsanın imar, alt yapı, kadastro gibi işlemlerinde kandırılmamak ve zorlanmamak adına emlak danışmanlık hizmeti alması gerektiğini açıkladı.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Ev alıp satacakların dikkatine!

Ev alıp satacakların dikkatine!

Gayrimenkulde başlayan yeni dönemle birlikte evini internetten satanlar çift koldan takip edilecek.

05 Temmuz 2017


Temyiz Nedir?

Temyiz Nedir?

Temyiz, bir mahkeme tarafından alınan kararda usulsüzlük ya da anayasaya aykırılık şüphesi duyulduğu

03 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat