Dolardaki Yükseliş Lüks Konut Talebini Erteleyebilir!

Arıkan Yapı' nın patronu Habip Arıkan, dolardaki artışın özellikle lüks projelere talebi bir süre erteleyebileceğini öngördü. Arıkan Yapı'nın patronu Habip

09 Ekim 2014
Dolardaki Yükseliş Lüks Konut Talebini Erteleyebilir!

Arıkan Yapı' nın patronu Habip Arıkan, dolardaki artışın özellikle lüks projelere talebi bir süre erteleyebileceğini öngördü.

Arıkan Yapı'nın patronu Habip Arıkan, Türkiye'de konut satışlarının önümüzdeki dönemde daha da artacağını ancak dolardaki artışın özellikle lüks projelere talebi bir süre erteleyebileceğini öngördü.

''BİRBİRİNİN KOPYASI PROJELER YAPILMASIN''

Son 10 yılda gayrimenkul sektörünün ralli yaptığına dikkat çeken Arıkan, "Mevzuatlar da bunu destekleyip yurtdışına satış bakımından önemli rakamlara imza atıldı. Ancak bu rallinin sonunda artık yeni bir çağ açılması gerekiyor. Projelerimizde birbirini kopyalama ve takip etme işinden vazgeçmemiz gerekiyor. Bu Türkiye'nin gayrimenkul sektöründe dünyadaki önemini gösterecektir" ifadelerini kullandı.

Türkiye ekonomisinin ülkenin bulunduğu konum itibarıyla kırılgan bir yapıya sahip olduğunu belirten Habip Arıkan, "2014 yılında yaşadıklarımıza bakılırsa, Türk inşaat sektörü sorunları aşıp dayanıklılığını gösterdi. Artık krizlere alıştık ve bunlara karşı bağışıklık kazandık" dedi.

Son dönemde kurda görülen artış döviz bazında satış yapan konut projesi müteahhitlerini endişelendirdi. Lüks konut üreticileri dolar kurundaki değerlenmenin lüks gayrimenkul alımında talebi erteleyebileceğim öngördü.

Toskana Vadisi üçüncü etap geliştiricilerinden Arıkan Yapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Habip Arıkan, dövizdeki değerlenmenin satışları bir miktar erteleyebileceğini belirtti.

''GENEL KONUT PİYASASINDA SATIŞLAR ARTACAK''

Habertürk'te yer alan habere göre, lansmanın ardından geçen 4 aylık sürede projenin yüzde 30'unu rahatlıkla sattıklarını belirten Arıkan, "Gelecek dönemde Türkiye'de konut piyasasında satışların daha da artabileceğini öngörüyoruz. Ancak döviz kurlarıyla ilgili artış lüks konut üreticilerini biraz zorlayabilir. Satın alacak olan müşteri kitlesinin kendi piyasasındaki etkilenmeden dolayı bu dönemde talep ertelenmesi olabilir. Ancak biz fiyatlarda değişiklik yapmayacağız" diye konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Kuzu Grup İran’da 125 Milyon Euroluk Anlaşmaya İmza Attı

Kuzu Grup İran’da 125 Milyon Euroluk Anlaşmaya İmza Attı

Kuzu Grup İran'ın en büyük arıtma tesisinin ihalesini kazandı. 2 milyon 600 bin kişiye hizmet verece

16 Ağustos 2016


Nef İle Galatasaray 52,5 Milyon TL’lik Anlaşmaya İmza Attı

Nef İle Galatasaray 52,5 Milyon TL’lik Anlaşmaya İmza Attı

Nef Galatasaray'ın ana sponsoru oldu. Anlaşmayla beraber Galatasaray 3 yılda toplam 52,5 milyon TL e

10 Ağustos 2016


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat