Dubai Uluslararası Gayrimenkul Fuarı 11 Nisan’da Gerçekleşecek

09 Ocak 2016
PAYLAŞ
Dubai Uluslararası Gayrimenkul Fuarı 11 Nisan’da Gerçekleşecek

Orta Doğu, Asya, Pasifik, Avrupa, Afrika ve Körfez ülkelerindeki yatırımcıları bir araya getirecek olan Dubai Uluslararası Gayrimenkul Fuarı 11-13 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek...

İş hacmi 100 milyar doları bulacağı öngörülen Dubai Uluslararası Gayrimenkul Fuarı (IPS), bu yıl 11-13 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek. Fuara bu yıl yüzde yüz artışla 50 firmanın katılması bekleniyor. Fuarla eş zamanlı olarak Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid Al Maktum'un himayesinde Dubai Yatırım Kongresi'nin de düzenleneceği bilgisi verildi.

Fuarla ilgili açıklamada bulunan IPS Türkiye temsilcisi LMG Global Yatırım'ın Üst Yöneticisi (CEO) Gökhan İlgar, geçen yıl gerçekleşen fuara 140 ülkeden 100 devlet adamı ve 15 bin delegenin katıldığını ve 3 bin kişinin yüz yüze görüşme fırsatı bulduğun açıkladı.

Fuarın Türk ekonomisine katkıda bulunacağına dikkat çeken İlgar, firmaların fuarda sıcak satış yapabilme imkanı bulacaklarını ve burada gerçekleştirecekleri satışlarla yeni projeler üretebileceği söyledi. İlgar buradaki satışların aynı zamanda Türkiye'deki yıllık yabancıya satış tutarını da arttıracağı belirtti.

Seçim sürecinin bitmesiyle 4 yıllık bir sürecin olduğunu ifade eden İlgar, siyasi istikrarın yabancıları cezbedeceğine dikkat çekti. İlgar, firmaların fuarı fırsata çevirerek ellerindeki konut, iş yeri ve ofis gibi gayrimenkul stoklarını eritebileceklerini söyledi.

IPS Fuar Direktörü Kamran Mehdiyev, ise fuarın Orta Doğu, Asya, Pasifik, Avrupa ve Afrika bölgesinden inşaat şirketlerinin gayrimenkul danışmanları, bireysel yatırımcıları ve Körfez ülkeleri yatırımcılarını buluşturduğuna dikkat çekti. Körfez ülkelerinde gayrimenkul fiyatlarının arttığını belirten Mehdiyev, Türkiye'den katılacak firmaların yatırım fırsat ve avantajlarını sunabileceğini söyledi.


"Dubai Uluslararası Gayrimenkul Fuarı 11 Nisan’da Gerçekleşecek" haberine ait yorum yok

Yorum Yap