Dumankaya İnşaat Paralel Yapı Operasyonu Açıklaması

22 Nisan 2016
PAYLAŞ
Dumankaya İnşaat Paralel Yapı Operasyonu Açıklaması

18 Nisan’da Paralel operasyonu kapsamında gözaltına alınan Dumankaya İnşaat’ın yöneticilerinden bugün bir açıklama daha geldi. İşte o açıklama..

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, 18 Nisan 2016 Pazartesi günü Mali Şube Müdürlüğü’ne davet edilmeleriyle başlayan sürecin devamında, yönetim kurulu üyeleri bugün itibariyle serbest bırakıldı.

Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Halit Dumankaya ile ilgili mahkeme süreci halen devam ediyor. Süreç, tüm Yönetim Kurulu Üyelerimizin hukuki ve yasal kişilik hakları çerçevesinde avukatları tarafından yürütülüyor.

Açıklama şöyle devam etti: “Dumankaya İnşaat, bugüne kadar gerçekleştirdiği ekonomik ve sosyal faaliyetlerinde, devletin ve Milletin bölünmez bütünlüğüne karşı yüksek bir hassasiyet içerisinde tüm hukuki ve mali yükümlülüklerini titizlikle yerine getirmiştir. İdari otoritenin meşru gördüğü kurumlara ve sivil toplum kuruluşlarına yaptığı yardımlar ile ülke ekonomimiz ve insanlarımız için değer üretmeye devam edecektir. Sayın Halit Dumankaya’nın ifade ettiği gibi; “Ülkesini çok seven bir aileyiz. Ülkemize zarar verecek hiçbir kuruma, kişiye, ne yardımda bulunuruz, ne de koruruz. Böyle düzgün bir aile yapımız vardır…"
Şirketimizin kurucusu, 1991-1994 yasama dönemi milletvekili ve hayırsever kişiliği ile tanınan, Yönetim Kurulumuzun Murahhas Üyesi Sayın Halit Dumankaya’nın en kısa sürede aramıza döneceğine ve yeniden emeklilik günlerinde, büyük bir heyecan ve azalmayan enerjisiyle tüm tecrübesini gelecek nesillerle paylaşacağına ve kişiliğiyle örnek olmaya devam edeceğine olan inancımız tamdır.
Devletin gücüne, siyasi otoriteye ve adalete olan güvenimiz, inancımız eksiksiz olarak devam etmektedir. Yargı sürecinin en kısa sürede sonuçlanacağına inanıyoruz.”


"Dumankaya İnşaat Paralel Yapı Operasyonu Açıklaması" haberine ait yorum yok

Yorum Yap