Dumankaya İnşaat Patronlarının Mal Varlıklarına El Konuldu

24 Ağustos 2016
PAYLAŞ
Dumankaya İnşaat Patronlarının Mal Varlıklarına El Konuldu
Başta Halit Dumankaya ve Barış Dumankaya olmak üzere Dumankaya inşaat ortaklarının tüm mal varlıklarına el konuldu...

FETÖ/PDY'ye "himmet" adı altında finansal destek sağlandığı iddiasıyla çok sayıda yönetici ve iş adamı hakkında soruşturma devam ediyor. Savcılık, soruşturma kapsamında şüpheli olan Dumankaya İnşaat'ın sahibi ve ortaklarının mal varlıklarına el konulmasını talep etti.

Talebi değerlendiren Sulh Ceza Hakimliği kararını verdi. Kararda dosyada adı geçen şüphelilerin FETÖ'e üye oldukları, üyeliğin gereği finansal açıdan yerine getirdikleri, örgütün propagandasını yaptıkları ve Barış Değer Dumankaya'nın halen firarda olduğu belirtildi.

Bank Asya müfettişlerinin hazırlandığı raporda Dumankaya'ya ait bin 200 çekin sadece bir şubede işlem gördüğünün tespit edildiği, bu nedenlerden Dumankaya'nın sahibi ve ortakları olan şüphelilerin tüm mal varlıklarına el koyma kararı verilmesi talep edildi.

Sulh Ceza Hakimliği savcılığın talebini kabul etti. Kararla beraber Dumankaya İnşaat sahibi ve ortakları olan şüpheli Halit Dumankaya, Necla Dumankaya, Uğur Dumankaya, Barış Değer Dumankaya, Ayla Dumankaya ve Semih Serhat Dumankaya'nın tüm mal varlıklarına el konuldu.

"Dumankaya İnşaat Patronlarının Mal Varlıklarına El Konuldu" haberine ait yorum yok

Yorum Yap