Dumankaya’dan Reysaş Açıklaması

Reysaş dün Kap’ta Dumankaya ile Sancaktepe anlaşmasını iptal ettiğini duyurmuştu. Dumankaya İnşaat’tan ise bugün o imza hiç atılmadı açıklaması geldi...

23 Nisan 2016
Dumankaya’dan Reysaş Açıklaması Reysaş dün Kap’ta Dumankaya ile Sancaktepe anlaşmasını iptal ettiğini duyurmuştu. Dumankaya İnşaat’tan ise bugün o imza hiç atılmadı açıklaması geldi...

Reysaş GYO 17 Şubat’ta Sancaktepe arsası için Dumankaya ile ön protokol imzaladığını duyurmuştu. 22 Nisan’da ise sözleşmenin iptal edildiğini açıkladı.

Paralel Yapı operasyonu kapsamında 18 Nisan’da gözaltına alınan Dumankaya yöneticileri, gözaltının 4. gününde Reysaş tarafından yapılan sözleşme iptal edildi yönendeki açıklamayı yalanladı.

Dumankaya inşaat tarafından yapılan yazılı açıklamay şöyle; “Reysaş GYO A.Ş. tarafından 22 Nisan 2016 tarihinde aşağıdaki detayda KAP'a yapılan tek kelimesi bile dogru olmayan, gerçek dışı ve yanıltıcı açıklamalar Gerçek, Objektif, Kamuoyunu aydınlatma ve Doğru bilgi verme gibi ilkeleri ihlal eden asılsız ve mesnetsiz açıklamalardır. Türkiye'nin en büyük gayrimenkul geliştirici firmalarından biri olan Dumankaya Grubu, bugüne kadar pek çok arsa sahibi firma ve şahıs ile görüştüğü gibi, Reysaş GYO A.Ş. ile de Sancaktepe'de hayata geçirilebilecek bir proje ile ilgili görüşmeler yapmıştır. Fakat görüşme sonucunda nihai bir karar alınmamış ve açıklamada belirtildiği gibi bir ön protokol de imzalanmamıştır.

Dumankaya'nın ticari itibarını, marka değerini ve halkın markaya duyduğu güven ve inancı ağır derecede ihlal etmekte olan bu açıklamanın kamuoyunu aydınlatma işlevi bulunmamaktadır. Reysaş GYO A.Ş. tarafından KAP’a gönderilen gerçek dışı ve yanıltıcı bu açıklama sonrası, borsada işlem gören hisselerinde yaşanan hareketlilik sebebiyle manipülatif amaçla hazırlanmış bir açıklama olarak değerlendirdiğimizi belirtmek isteriz.
Bu açıklamadan marka olarak zarar görme ihtimalimize karşılık hakkımızı tüm hukuki platformlarda arayacağımızıbeyan ederiz.Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 REYSAŞ TARAFINDAN KAP'A YAPILAN AÇIKLAMALAR;
·    22.04.2016 tarihli KAP ta yayınlanan “Şirketimiz tarafından 17/02/2016 tarihinde KAP’ ta duyurulmuş olan Dumankaya İnş.San.veTic.A.Ş. ile Ön Protokol görülen lüzum üzerine iptal edilmiştir.”
·    17.02.2016 tarihli “Şirketimizin 17/02/2016 tarih ve 276 sayılı Yönetim Kurulu Kararı doğrultusunda; İstanbul İli Sancaktepe İlçesi 9-10 Pafta 1674 Parsel üzerinde bulunan 10.783.80 m2 ve İstanbul İli Sancaktepe İlçesi 6650 Ada 17 Parsel üzerinde bulunan 18.316,57 m2 konut imarlı arsalar üzerine konut yapılması için Dumankaya İnşaat San.ve Tic. A.Ş. ile şirketimiz arasında "Ön Protokol" yapılmıştır. İnşaatın "Hasılat Paylaşımı" esasına göre %45 arsa karşılığı olarak, 2016 yılında başlayıp 2017 yılında bitmesi planlanmaktadır. Projeden imar planlarına göre 2016-2017 yılları içinde şirketimizin yaklaşık 140.000.000 TL gelir elde etmesi beklenmekte olup, gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.”HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Satya Evliya Çelebi Tuzla ile İstanbul'da uygun fiyata lüks daire

Satya Evliya Çelebi Tuzla ile İstanbul'da uygun fiyata lüks daire

Satya Yapı imzası taşıyan Satya Evliya Çelebi Tuzla projesi, İstanbul'da cazip fiyatlarla konut sahi

23 Temmuz 2017


İşte İstanbul'da en çok ofis kiralanan ilçeler

İşte İstanbul'da en çok ofis kiralanan ilçeler

ABD merkezli gayrimenkul danışmanlık firması Cushman & Wakefield bir rapor yayınlayarak İstanbul'da

23 Temmuz 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat