• Diğer Haberler
  • Dünyanın En Büyük 4. Hastanesi Ankara’ya Yapılacak

Dünyanın En Büyük 4. Hastanesi Ankara’ya Yapılacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, dünyanın en büyük 4. hastanesinin Ankara’ya inşa edileceğini açıkladı.

30 Ocak 2015
Dünyanın En Büyük 4. Hastanesi Ankara’ya Yapılacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, dünyanın en büyük 4. hastanesinin Ankara’ya inşa edileceğini açıkladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, iş dünyasının önemli isimlerinin üyesi olduğu Ekonomi Kulübü’nün toplantısında Ankara'nın gelecekteki projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği projelerin kısa bir özetini yapan Gökçek, yapımı devam eden Ankapark’ın içinde 1200’e yakın oyuncağın olacağını kaydederek, Ankapark’ın ziyaretçilerin ancak 3 günde gezebilecekleri devasa bir alan olduğunu söyledi.

Gökçek, Ankapark’ın tamamlanmasıyla 3 milyonu yurtdışından olmak üzere yılda yaklaşık 10 milyon ziyaretçi beklediklerini kaydetti. İnanç ve Tarih Müzesi’ne ilişkin de açıklamalarda bulunan Gökçek, müzenin Ferman Bölümü, Bilim Bölümü, Tarih Bölümü, Kutsal Emanetler Bölümü ve Kur’an Mucizeleri Bölümü’nden oluşacağını ifade ederek, bölümlerde neler bulunacağını dinleyicilerle paylaştı.

Yükselen turizm değeri termal turizm konusuna da değinen Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, “Ankara’nın 14 ilçesinde bulunan termal su Ankara’nın geleceğidir. Bu konuda iş adamlarını yatırım için bekliyoruz. Çok büyük avantajlar sağlıyoruz” dedi.

DÜNYANIN EN BÜYÜK 4. HASTANESİ ANKARA’YA

Gerekli yatırım yapılırsa termal otelcilikte Türkiye’nin lideri olan Afyon’un geride bırakılabileceğini de söyleyen Gökçek, ayrıca Arap işadamlarından içinde tıp, diş ve eczacılık fakültelerini barındıran dünyanın en büyük 4. hastanesinin Ankara’ya kurulmasının sözünü aldığını belirtti.

Akyurt’ta yapımı planlanan fuar alanının sanayi ve ticaret odalarından kaynaklanan sorunlardan dolayı henüz bitirilemediğini, AŞTİ’nin Mamak’ta Nata Vega yakınlarınataşınarak, AŞTİ’nin Ulus civarındaki küçük esnafın yer aldığı bir alışveriş merkezine dönüştürüleceğini açıklayan Gökçek, Başkent’e kazandırılacak yeni statlara ilişkin de müjdeler verdi. Eski Hipodrom alanı içindeki yapıların yıkılarak yerine spor kompleksi yapmayı düşündüklerini ifade eden Gökçek, Eskişehir yolu üzerine 42 bin kişilik ve Eryaman’a da 18 bin kişilik kapasiteli stadyum yapmayı planladıklarını söyledi.

Ekonomi Kulübü Başkanı Ercan Poyraz’ın kulüp rozeti, kol düğmesi ile hat tablosu hediye ettiği Gökçek, daha sonra Ekonomi Kulübü’ne yeni katılan üyelere rozetlerini taktı.(İHA)HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Bağcılar Şehir Parkı’nın yüzde 95’i tamamlandı

Bağcılar Şehir Parkı’nın yüzde 95’i tamamlandı

2 yıl önce yapım çalışmaları başlayan Bağcılar Şehir Parkı projesinin yüzde 95’i hazır.

16 Ekim 2017


Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Çin gökdelen inşaatında Amerika’yı geride bıraktı

Yıllarca gökdelen sayısı ile şampiyonluğu elinde tutan New York’u son 9 yılda inşa edilen gökdelenle

16 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.