Dünyanın En Büyük Yeraltı Şehri Nevşehir’de!

09 Eylül 2015
PAYLAŞ
Dünyanın En Büyük Yeraltı Şehri Nevşehir’de!

Nevşehir Belediyesi sınırları içerisinde keşfedilen dünyanın en büyük yeraltı şehri, Japonya'nın TBS TV kanalında tanıtılacak.

Nevşehir Belediyesi tarafından 11 mahalleyi içerisine alan Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmasında, ortaya çıkartılan dünyanın en büyük yeraltı şehri, Japonya’da yayın yapan TBS TV kanalında yayınlanacak.

Japonya’ nın en ünlü TV kanallarından biri olan TBS Televizyonu’nda yayınlanan ve yönetmenliğini Kanako Abıko nun yaptığı , “Discovery Of Worlds Mysteries” isimli belgeselin çekimleri, dünyanın en büyük yeraltı şehrinde devam etti.

Nevşehir Belediyesi’nin öncülüğünde Kültür ve Turizm Bakanlığı, Nevşehir Valiliği ve Nevşehir Müze Müdürlüğü’nün denetiminde bölgede sürdürülen temizleme çalışmalarını da ekranlara taşıyan programın önümüzdeki günlerde Japonya’nın TBS kanalında yayınlanacağı belirtildi.


Kentsel Dönüşümün Keşfi Bilim Dünyasının İlgi Odağı!

Kentsel dönüşüm çalışmaları esnasında Nevşehir’de keşfedilen dünyanın en büyük yeraltı şehri bilim adamlarının ilgi odağı oldu.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN


TOKİ Nevşehir’de 5 Bin Yıllık Tarihi Kent Keşfetti

TOKİ, Nevşehir kentsel dönüşüm projesi kapsamında yaptığı çalışmalar sonucunda Hititlere ait 5 bin yıllık tarihi kent keşfetti.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN


İHA


"Dünyanın En Büyük Yeraltı Şehri Nevşehir’de!" haberine ait yorum yok

Yorum Yap