• Diğer Haberler
  • Dünyanın en iyi fiyatlı deniz kenarı mülklerine sahip Kıbrıs'a ilgi yoğunlaştı

Dünyanın en iyi fiyatlı deniz kenarı mülklerine sahip Kıbrıs'a ilgi yoğunlaştı

En iyi fiyatlı deniz kenarı mülklerine sahip Kıbrıs, uluslararası yatırımcıların ilk tercileri arasında

07 July 2023
Dünyanın en iyi fiyatlı deniz kenarı mülklerine sahip Kıbrıs'a ilgi yoğunlaştı Dünyanın en iyi fiyatlı deniz kenarı mülkleri sıralamasında 1. sırada olan Kıbrıs’a emlak alımı için 72 ülkeden talep geliyor. Aynı zamanda Overseas’ın araştırmasına göre emeklilikte yaşanabilecek en iyi 4. lokasyon seçilen KKTC’ye emlak talebi her geçen artıyor. Aynı zamanda Coldwell Banker Türkiye Kıbrıs’ta emlak profesyoneli Aylin Pelin Onar, “KKTC’deki gayrimenkullerin her yıl değer artışı, yüksek kira getirisi, yatırımın 8-12 yılda kira getirisi ile amorti süreleri, vergi avantajları, doğanın ve akdeniz tarzı yaşamın cazibesi nedenleriyle talep sürekli artıyor” diyor.

Forbes Dergisinin 2021 global raporuna göre dünyanın ‘en iyi fiyatlı deniz kenarı mülkleri’ Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunuyor. İlk 5’te yer alan Kolombiya, Brezilya, Meksika ve Belize'yi geçerek liderliğe oturan KKTC, Overseas’ın Emeklilik Endeksi’nde ise ‘emekli olduktan sonra yaşanabilecek’ dünyadaki dördüncü destinasyon. KKTC’nin insanlara sadece ‘harika’ bir yaşam sunmadığını, bu yaşam olanaklarını en iyi fiyatla sağladığına dikkat çeken Coldwell Banker Türkiye KKTC emlak profesyoneli Aylin Pelin Onar, “KKTC’de yatırımcılar lükse gerçekten ‘ulaşılabilir’ fiyatla erişebiliyor. Öte yandan Türkiye’de yaşanan hızlı fiyat hareketleri ile birlikte Kuzey Kıbrıs’tan denize sıfır mülkleri son derece ulaşılabilir fiyatla almak daha da mümkün hale geldi. Bu sebeplerle KKTC’de emlak alım talebi ilk 6 ayda yüzde 40-50 artmış durumda.” dedi.KKTC’ye Türkiye’nin yanı sıra dünyanın dört bir yanından 72 farklı ülkeden emlak alımı için talep geldiğine dikkat çeken Onar, “Bu sebeple yeni başlayan konut projeleri de henüz proje aşamasındayken hızlı satılıyor. Özellikle Avrupa yatırımcısı emeklilik hayali ile talebini daha da artırmış durumda. Yüksek yaşam kalitesi, doğanın güzelliği ve outdoor aktivitelerin çeşitliliği daha iyi bir yaşam isteyen Avrupalı misafirlerin de KKTC’ye yerleşmelerinde önemli etkenlerden. Girne, Esentepe, İskele bölgelerinde özellikle talebin çok yoğun alduğu; mülklerin ve arazilerin değerinin sürekli artması ve yüksek kira getirileri talebi katlıyor.” ifadelerini kullandı. Özellikle bu şehirlerde oturmaya hazır ve kiralık gayrimenkullerin çok talep gördüğünü ve bulmanın zorlaştığını ifade etti.

Kısa dönem Kiralamalarda Doluluk oranı da 230-250 günlere çıktı.

Coldwell Banker Türkiye Kıbrıs’ta emlak profesyoneli Aylin Pelin Onar, talep artışında Kısa dönem Kiralamalarda doluluk oranının 200 günden 230 güne çıkmasının da etkili olduğunu hatırlatarak, “Ulaşılabilir fiyatlarla lüks alımının mümkün olduğu KKTC’de doluluk oranı da yatırımcının elini güçlendiriyor. Oluşan iyi kazanç da talebi artırıyor.” dedi.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum