Durbakayım’dan Sektöre Yeni Girenlere İşinizin Arkasında Durun Çağrısı

26 Ocak 2016
PAYLAŞ
Durbakayım’dan Sektöre Yeni Girenlere İşinizin Arkasında Durun Çağrısı

4.İnşaat ve Konut Konferansı’nın açılış konuşmasını yapan İnder Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbayakım, sektöre yeni gelen meslektaşlarımıza hoşgeldiniz diyoruz ama gelip de gitmek yok işinizin arkasında durun dedi…

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen İnşaat ve Konut Konferansı yapıldı.

Açılış konuşmasını İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım yaptı.

YAPTIĞINIZ İŞİN ARKASINDA DURUN
Türkiye’deki nüfus atıştı, değişen yaşam şekilleri ve yabancı yatırımcı talebi nedeniyle konut sektöründe talebin ve işin hiç bitmeyeceğini belirten Durbakayım, Sektöre yeni gelen meslektaşlarımıza hoş geldiniz diyoruz ama gelip de gitmek yok” dedi. İnşaatçı firmaların inşa ettikleri konutun teslimden sonra da arkasında durması gerektiğini vurgulayan Durbakayım,
sektöre bir girip bir çıkmak bu sektöre zarar veriyor diye konuştu.

2016 yılında kentsel dönüşüm konusunda atılması gereken adımlarını olduğuna dikkat çeken Durbakayım, 2015 yılındaki 1 milyon 289 bin adetlik rekor satışın 2016 yılı önemli bir işaret olduğunu söyledi. Durbakayım, “2014 ve 2015’te mevcut projelerdeki daireler satıldı. 2016’da ise yeni projelerden satış olacak. Dolayısıyla mevcut ve yeni projelerdeki bu satışlarla birlikte 2016 yılında toplam 1 milyon 400 bin civarında bir satış yapılmasını öngörüyoruz” açıklamasını yaptı.

Yabancıya satış konusuna da değinen Nazmi Durbakayım, yabancıya satışın 23 bine yaklaştığını hatırlatarak mütekabiliyet yasasındaki bazı düzenlemelerle bu rakamın 50 bine ulaşabileceğini vurguladı.

POTANSİYELİMİZİ YÜKSELTMEYE KARARLIYIZ
İnşaat sektörünün GSMH içindeki payının son 10 yılda yüzde 4,6 ile en yüksek seviyeye çıktığını ifade eden Durbakayım, ülkemizin potansiyelini biliyoruz, bu oranları yüzde 5’in üzerine çıkarmaya kararlıyız diye sözlerini tamamladı.


"Durbakayım’dan Sektöre Yeni Girenlere İşinizin Arkasında Durun Çağrısı" haberine ait yorum yok

Yorum Yap