Düzce’de Dış Cepheler Yeniden Düzenleniyor!

Düzce Merkez'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

06 Ekim 2015
Düzce’de Dış Cepheler Yeniden Düzenleniyor!

Düzce Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından İstanbul ve Gaziantep Caddeleri’ndeki işyerlerinin dış cephelerinin yeniden düzenlenmesi için çalışmalar başladı...

Düzce Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, belediye kanunun ilgili maddesinde yapılan değişiklik sonrası başlattığı altyapı incelemelerini tamamlayarak İstanbul ve Gaziantep Caddesi üzerinde bulunan bina ve işyerlerinin dış cephe görüntülerinin düzenlenmesi ve yenilenmesi için çalışmalarına başladı.

Belediye kanununda yapılan değişiklik, belediye meclisinin il ve ilçelerde meclis salt çoğunluğunun alacağı karar ile masrafların tamamının ya da bir kısmının belediye bütçesi tarafından karşılanması kaydıyla kentin uygun görülen yerlerindeki bina cephelerinde değişiklik ve yenileme işlemlerinin yapılabilmesini öngörüyordu. İlgili madde doğrultusunda başlatılan çalışmalar kapsamında Düzce Belediyesi bünyesinde önce Estetik Kurul oluşturuldu ve kurul üyeleri başta İstanbul ve Gaziantep Caddeleri olmak üzere kent merkezindeki birçok binayı mercek altına aldı.

Kurul üyeleri, binaları sağlamlık, estetik ve düzenli kentleşme konularında değerlendirerek ortak bir dış cephe giydirmesi konusunda araştırmalar yaptı. Yapılan incelemeler sonrasında hazırlanan rapor Düzce Belediyesi meclis üyelerine sunuldu. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İMOTİM ‘her gün mobilya fuarı’ konseptiyle kapılarını açtı

İMOTİM ‘her gün mobilya fuarı’ konseptiyle kapılarını açtı

Bursa’da 'her gün mobilya fuarı' konseptiyle hayata geçirilen İnegöl Mobilya Ticaret Merkezi “İMOTİM

12 Eylül 2017


“Kapanan AVM’ler milli serveti heba ediyor”

“Kapanan AVM’ler milli serveti heba ediyor”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken AVM’lerle ilgili görüş bildirdi. Palandöken, sadece Ankara’da

12 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat