E-Devlet Tapu Sorgulama

E-Devlet tapu sorgulama hizmeti ile internet üzerinden taşınmazlarınızın son durumu hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

14 Haziran 2015
E-Devlet Tapu Sorgulama

E-Devlet tapu sorgulama hizmeti ile internet üzerinden taşınmazlarınızın son durumu hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

E- devlet şifresini alan vatandaşların tamamı tapu müdürlüklerine gitmeden kendi taşınmazlarının durumları ile internet üzerinden sorgulama yapabilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu - Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından üretilen verilere elektronik ortamda güvenilir biçimde ulaşılabiliyor. Bu kapsamda, e-devlet kapısı üzerinden her vatandaşın kendi taşınmazını sorgulayabilmesine imkan sağlanmış oluyor. Böylece e-devlet şifresini alan vatandaşların tamamı tapu müdürlüklerine gitmeden kendi taşınmazlarının durumları ile internet üzerinden sorgulama yapabilecek.

878 BELEDİYE BAŞKANLIĞI KULLANIYOR

Tapu-Kadastro verileri elektronik ortamda güvenli bir şekilde paylaşılırken yapılan protokollerle de 52 adet Kamu Kurumu ve 15 adet Banka, 21 tanesi Büyükşehir Belediyesi olmak üzere toplam 878 adet Belediye Başkanlığı bu uygulamadan faydalanıyor.

Pek çok kamu yatırımının alt yapısını teşkil eden tapu-kadastro verilerinin hızlı ve güvenilir bir şekilde elektronik olarak sunulması yatırımların gecikmeksizin gerçekleşmesine katkı sağlıyor. Peki, e-devlet şifresi ile tapu - kadastro bilgilerine nasıl ulaşabilirim? İşte yanıtı...

GÜVENİLİR SİSTEM

İçinde yaşadığımız bilişim çağında bilgiye, hızlı, etkin, ekonomik ve güvenilir olarak erişilmesi bir zorunluluk olarak ortaya çıkmaktadır. Buna bağlı olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu - Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışma kapsamında üretilen verilere elektronik ortamda toplam 878 adet kamu kurumu ve birçok vatandaş e-devlet üzerinden güvenli bir biçimde erişilebiliyor.

Zaman içerisinde bu rakamların artırılması hedefleniyor.

-

E-Devlet Tapu Sorgulama

-

Yukarıda yazılanlar E-Devlet Tapu Sorgulama işlemi hakkında tüketiciyi bilgilendirme amaçlıdır. E-Devlet Tapu Sorgulama işlemi yalnızca E-Devlet resmi internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


Beyanname Vermeme Cezası 2016

Beyanname Vermeme Cezası 2016

Beyanname vermeme cezası 2016 ne kadar sorusunun yanıtı haberimizde görebilirsiniz...

11 Nisan 2016


Yeni Borçlar Kanunu Kira Artış Oranı

Yeni Borçlar Kanunu Kira Artış Oranı

Yeni Borçlar Kanunu ile kira artışı oranı yeniden düzenlendi. İşte Yeni Borçlar Kanunu kira artışı h

06 Nisan 2016


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat