E5 Meydan projesinde inşaat başladı

Torkam İnşaat-Nar İnşaat iş birliği ile Sefaköy’de inşa edilecek olan E5 Meydan projesinde inşaat çalışmalarının temelleri atıldı.

02 Ağustos 2017
E5 Meydan projesinde inşaat başladı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) Küçükçekmece Kartaltepe Mahallesi’nde arsa satışı karşıığı gelir paylaşımı modeliyle Şubat ayında satışa çıkarılan arsa, Torkam İnşaat-Nar Kentsel Ortaklığı tarafından kazanılmıştı. E-5 Otoyolu’nun yanında yer alan ve 20 bin 776 metrekarelik arsanın üzerinde hayata geçirilecek arsanın adı ‘E5 Meydan’ olarak belirlendi.

E5 Otoyolu’nun yanında bulunan arazi, Sefaköy Metrobüs durağı ile toplu ulaşım hattının kesiştiği noktada yer alıyor. Konuyla ilgili TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, "Arsamızın ulaşım yollarına yakın olması, bölgenin çeşitliliği, alt yapısı tamamlanmış bölgede bulunması yatırımcılarımız için yeni bir fırsat sunacak” ifadelerini kullandı. Arsanın merkezi bir konumda olduğunu ve bu nedenle ihaleye ilginin yükseldiğini belirten Turan, arsanın yakınındaki üniversiteler ve yanındaki transfer merkezi nedeniyle bölgede yoğun yaya sirkülasyonu olduğunu söyledi. Ayrıca Turan, “Bu alan ticari kabiliyeti çok yüksek bir konumdadır. Arsa üzerinde geliştirilecek proje, yeni istihdam sağlayıp bölgenin gelişimine katkı sağlayacaktır” dedi.

E5 Meydan projesinin değerli bir lokasyonda hayata geçirileceğini vurgulayan Torkam inşaat İcra Kurulu Başkanı Mahmut Dereli, "Florya, havalimanı, E5, Sefaköy bileşenlerini içinde barındıran proje alanı günlük 2 milyon kişilik yolcu kitlesiyle yüz yüze kalmaktadır” dedi.E5 Meydan projemizle iş ve yaşam standartlarını zirveye taşımayı amaçlıyoruz" diye konuştu.

E5 Meydan projesinde etüt ve proje çalışmalarının başladığı belirtildi. E5 Meydan projesi, E5, Atatürk Havalimanı, metrobüs ve tramvay’ın yanı sıra yakın zamanda hayata geçirilecek metro ve havaraya da komşu bir konumda yapılacak. Yüksek yatırım potansiyeli taşıyan yeni proje Küçükçekmece Kaymakamlığı, Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Arel Üniversitesi'ne yakın bir konumda yer alacak.  


HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


TOKİ Yozgat Akdağmadeni Oluközü projesinin kuraları bugün çekilecek

TOKİ Yozgat Akdağmadeni Oluközü projesinin kuraları bugün çekilecek

TOKİ’nin Yozgat Akdağmadeni Oluközü’de hayata geçireceği projedeki evleri kura çekilişi bugün düzenl

16 Ekim 2017


TOKİ Silifke'de emekliye konut yapıyor

TOKİ Silifke'de emekliye konut yapıyor

Ev sahibi olmak isteyen Silifkeli emeklilere TOKİ'den müjde geldi. TOKİ Silifke projesi için düğmeye

15 Ekim 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.