• Diğer Haberler
  • Efeler Belediyesi Halkla Buluşarak Sorun Ve Talepleri Dinliyor!

Efeler Belediyesi Halkla Buluşarak Sorun Ve Talepleri Dinliyor!

Aydın Efeler'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

02 Ekim 2015
Efeler Belediyesi Halkla Buluşarak Sorun Ve Talepleri Dinliyor!

Efeler Belediyesi, ‘Biriz beraberiz, bir büyük aileyiz’ sloganıyla başlattığı ‘Mahalle Buluşmaları’na Işıklı Mahallesi’nden başladı...

Geçtiğimiz yıl 30 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin ardından Aydın’ın büyükşehir statüsü kazanmasıyla, merkezde oluşan Efeler Belediyesi ilçe halkının yaşam kalitesini arttırmak için çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Aydın’ın en büyük ilçesi olan Efeler’de belediye vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek için ‘Mahalle Buluşması’ uygulaması başlattı. Uygulama çerçevesinde Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan mahallelerde vatandaşlarla bir araya gelerek, sorun ve taleplerini dinleyecek. Efeler Belediyesi’nin tüm mahallelerde sürdürmeyi hedeflediği toplantılarda başkan yardımcıları ve birim müdürleri de hazır bulunacak.
Efeler Belediyesi Mahalle Buluşmaları uygulamasını ilk olarak Işıklı Mahallesi’nden başlattı. Toplantıya Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, Belediye Başkan Yardımcıları Sumran Ünal, O. Derya Tıkır, Ali Seydi Koca, birim amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Toplantı öncesi belediyenin başlattığı Türk Bayrağı kampanyası nedeniyle vatandaşlara Türk Bayrağı dağıtıldı.

“EFELER BELEDİYESİ YENİ DOĞAN BİR ÇOCUK MİSALİ”
Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Özakcan, “Bilindiği gibi 30 Mart 2014 tarihi itibariyle Aydın ilimiz büyükşehir oldu. Türkiye genelinde 30 büyükşehir hüviyeti kazandırılarak yeni bir yerel yönetim yapısı Türkiye’de oluşturulmak istendi. Aydın ilimizin büyükşehir olması ile birlikte Aydın merkezde Efeler isminde yeni doğan bir bebek misali bir ilçe oluşturuldu. İlçemiz hiçbir oturacak konutu, makamı dahi olmaksızın yeni oluşan personeli ile tüm birimleri sıfırdan oluşturarak ilçede yaşayan hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Tabi ki ilçe belediye başkanı olarak ilçede yaşayan tüm hemşehrilerimize bizlere olan güvenlerinden dolayı müteşekkiriz, teşekkür ediyoruz. Yeni kurulan bir belediye olarak bugüne kadar personelimizin de büyük özverisi ile zorunlu hizmetlerimizi aksatmadan sürdürmeye devam ettik ve ediyoruz. İmar İşlerimizden, mezbaha hizmetlerimize kadar görevimizi layıkıyla yerine getirmenin gayreti içerisindeyiz” dedi.

“GEREKİRSE GREYDERİN BİR TANESİNİ BEN KULLANAYIM”
Işıklı mahalle sakinlerinden Hecabi Özkaya, “Önce altyapıyı bitirelim. Daha sonra ev mi yapılacak, yol mu yapılacak gereken neyse hepsini yapalım. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu, Efeler Belediye Başkanı olarak siz ve halk olarak bizler birlik beraberlik içerisinde tüm sorunlarımızı çözelim. Ben karayollarından emekliyim. Gerekirse greyderin bir tanesini bana verin, ben para istemiyorum” diye konuştu.

“KAZMAMIZ, KÜREĞİMİZ DAHİ YOKTU”
Özkaya’ya cevap veren Başkan Özakcan, “Bizim bütün köylerimizde bugüne kadar altyapı ile ilgili yapılmış bir çalışma yok. Işıklı mahallemizde yarıya yakın kanalizasyon alt yapısı gerçekleştirilmiş, geri kalan kısmınında yapılması gerekiyor. Tabi bu altyapı, kanalizasyon ve su ile ilgili tüm hizmetler Aydın Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulmuş olan ASKİ tarafından yapılıyor. Bizim de göreve geldiğimizde iş makinemiz bile yoktu. Devlet Malzeme Ofisi’nden 6 tane iş makinesi aldık, şimdi yine 13 tane daha yeni makine alıyoruz. Kazmamız, küreğimiz bile yoktu. Sıfırdan başlayarak bugünlere kadar geldik. İmkanlarımız iyileştikçe hizmetlerimiz de sizleri daha çok memnun edecek hale gelecektir. Söz veriyorum Efeler Belediyesi’nin sorumluluğundaki herhangi bir iş için, iş makinelerimiz mahallemizde çalışmalara başladığında açılışı size yaptıracağız” şeklinde yanıt verdi. İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


İMOTİM ‘her gün mobilya fuarı’ konseptiyle kapılarını açtı

İMOTİM ‘her gün mobilya fuarı’ konseptiyle kapılarını açtı

Bursa’da 'her gün mobilya fuarı' konseptiyle hayata geçirilen İnegöl Mobilya Ticaret Merkezi “İMOTİM

12 Eylül 2017


“Kapanan AVM’ler milli serveti heba ediyor”

“Kapanan AVM’ler milli serveti heba ediyor”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken AVM’lerle ilgili görüş bildirdi. Palandöken, sadece Ankara’da

12 Eylül 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

  • Dumankaya inşaat
  • Babacan Yapı
  • Eroğlu Gayrimenkul
  • Başarır inşaat
  • Ege Yapı
  • Mesa Mesken
  • Ağaoğlu inşaat