Efeler Eski Otobüs Terminali Yerinde Dünya İş Merkezi Yükselecek

12 Ocak 2016
PAYLAŞ
Efeler Eski Otobüs Terminali Yerinde Dünya İş Merkezi Yükselecek

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Efeler’de eski otobüs terminali yerinde 2 yeni proje müjdesi verdi. Dünya İş Merkezi adıyla lanse edilen 2 projenin de Aydın’ın simgesi olması bekleniyor…

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Efeler’de Dünya İş Merkezi adlı 2 yeni projeye planladıklarını açıkladı. Önümüzdeki günlerde start alması beklenen Efeler Dünya İş Merkezi projesi bittiğinde Aydın’ın simgeleri arasına girmesi öngörülüyor.

Dünya İş Merkezi 1, eski şehirlerarası otobüs terminali arazisinde yükselecek olurken Dünya İş Merkezi 2 ise Zafer Meydanı’nda minibüs garajı olan alanda konumlanacak.

Aydın Efeler DİM 1 projesinde çalışmalar tamamlanırken 2’de ise çalışmalar devam ediyor.

Proje hakkında bilgi veren Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “2016 yılında Dünya İş Merkezi (DİM-1)’i eski otogarın yanındaki alanda hayata geçireceğiz. 12 katlı ve 25 bin metrekare kapalı alanı olacak. Aydın’ın gerçekten böyle bir yere ihtiyacı var. Çünkü Adnan Menderes Bulvarı’nın 1, 2 ve 3. katları evden bozma işyerlerine dönüştü. Bu durum hem Bulvar’ın trafiğini ciddi anlamda tıkıyor hem de evden bozma büroların doğru olduğunu düşünmüyorum. Avukat, mühendis ve mimar gibi tüm iş erbaplarının toplanabileceği, şirketlerin genel müdürlüklerinin olabileceği bir iş merkezine Aydın’ın çok ciddi ihtiyacı var. Bu proje Aydın’ın simge projelerinden bir tanesi olacak. Şubat ayında başlamasını planlıyoruz” ifadesinde bulundu.

Modern ofisler ile birlikte restoran, kafe, fitnes center ve terasında havuzun yer alacağı DİM 1 projesinde bir de Büyükşehir Belediye Başkanlık ofisi yer alıyor.

ŞUBAT'TA START ALIYOR
Zafer Meydanı’na bakan ve şu anda yıkılan Eski Minibüs Garajı’nın olduğu bölgeye yapılacak olan Dünya İş Merkezi (DİM -2) projesi hakkında da bilgi veren Başkan Çerçioğlu, “DİM -2 projemizin alt katlarında banka ofisleri ve iş merkezleri olacak. Üstü 2+1 ve 3+1 satılık konut ve müze olacak. Müze için özel bir çalışma yapacağız. Buraya 15-16 kat planlıyoruz. Belki daha fazla da kat olabilir. Önü yeşil alan, altı ise otopark olacak. Önümüzdeki Şubat ya da Mart ayında projesi başlayacak” dedi. İHA


"Efeler Eski Otobüs Terminali Yerinde Dünya İş Merkezi Yükselecek" haberine ait yorum yok

Yorum Yap