Efeler Hasanefendi Kültür ve Sanat Evi Açıldı!

Aydın Efeler'deki en yeni konut projeleri hakkında ve emlak sektöründeki son gelişmelere dair haberleri incelemek için tıklayınız.

15 Ekim 2015
Efeler Hasanefendi Kültür ve Sanat Evi Açıldı!

Aydın Efeler'de Hasanefendi Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Kültür ve Sanat Evi, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan tarafından hizmete açıldı...

Aydın'ın Efeler ilçesi Hasanefendi Mahallesi 1903 sokak üzerinde inşası biten Kültür ve Sanat Evi'nin açılışı yapılmak üzere tören düzenlendi. Açılışa Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan ile birlikte Vali Yardımcısı İbrahim Yurdakul, Hasanefendi Mahalle Muhtarı Ünal Aktaş, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan "Bir süredir yapımı devam eden Kültür ve Sanat evi açılışında protokol üyeleri ve vatandaşlarımızla bir arada olmaktan dolayı memnuniyet duydum. Umarım bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz bu tür hizmet binalarını Efeler ilçemizde bulunan diğer mahallelerde de gerçekleştirmek dileğimizdir. İnşallah ömrümüz, gücümüz el verdiği kadar bu hizmetleri vatandaşa ulaştırmanın arkasında oluruz. Bu hizmet binamızda her yaşta grubuna el sanatları ve hobi kursları, haftanın belirli günlerinde kadın gözüyle hayata bakış kapsamında eğitim ve tartışma programları, çocuklarımıza yönelik yabancı dil kursları, birebir sorunlara çözüm odaklı çalışmaları, söyleşiler, hukuksal ve sağlık alanında uzmanların desteği ile bilgilendirmeler ve kütüphanemizde kadınlar arasında kitap okuma etkinliğini artırmayı gerçekleştirmek üzerinedir. Bütün bu kültür ve sanat ile ilgili konulara hepimizin ihtiyacı var ve bu ihtiyacı karşılamak için etkinlikler bu hizmet binasında düzenlenecektir. Konuşmamı Mustafa Kemal Atatürk'ün sanat için söylediği sözleriyle tamamlamak istiyorum. Atatürk, 'Sanat güzelliğin ifadesidir, bu ifade söz ile olursa şiir, nağme ile olursa musiki, nakş ile olursa ressamlıktır, oyma ile olursa heykeltraşlık, bina ile olursa mimarlıktır' demiştir" diye konuştu.

ÖZAKCAN, TERÖR OLAYLARINI KINADI
Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, konuşmasının devamında Ankara'da yaşanan terör olaylarına da değinerek "Hepimizin de bildiği gibi son zamanlar da ulusca büyük acılar yaşıyoruz. Terör olayları giderek katliam boyutlarına varacak derecede büyüdü. Bundan böyle bu acıların bir daha yaşanmamasını ümit ediyorum. Tüm silahlı kuvvetlerimize, yurttaşlarımıza, şehit yakınları ve gazilerimize sabırlar diliyorum" dedi.
Hasanefendi Mahalle Muhtarı Ünal Aktaş katkılarından ötürü Efeler Belediyesine ve Mesut Özakcan'a teşekkür etti.

İHAHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.