Ege-Koop Tempus projesi başlıyor

İzmir’de 5 milyon m2 lik imarlı alanlarda 150 bin kişinin barındığı kentlere imza atan Ege Koop’ un Bornova’ da yaklaşık 500 milyon TL ‘ lık yatırım için geriye sayım başladı

13 October 2023
Ege-Koop Tempus projesi başlıyor İzmir'in 12 ilçesinde 5 milyon m2 lik imarlı konut alanlarında her kesime hitap eden 150 bin kişinin barınma sorununa imza atan Ege Koop , şimdi de 220 bağımsız bölümden oluşacak Bornova-Çamdibi'nde ‘’EGE KOOP TEMPUS’’ projesinin yapımına başlıyor. Modern yapının yaklaşık 500 milyona mal olacağını belirten Genel Başkan Aslan, "Şimdiden çok sayıda kişi başvurdu" dedi.

1984 yılından bu yana İzmir'de planlı uydu kentleri birer birer hayata geçiren, İzmir’ e 10 yeni mahalle kazandıran ve gücünü ortaklarından ve vatandaştan alan Ege-Koop; 40 yıldır çalışmalarını başarıyla sürdürüyor. Ege Koop'un; sağlıklı, planlı, güvenli binalar inşa etmeye devam ettiğini belirten Genel Başkan Hüseyin Aslan, Kurumumuz şimdi de İzmir’in kalbi Bornova- Çamdibi’nde bölgeye yeni soluk getirecek 15.projesi '’EGE-KOOP TEMPUS'’ ile yeni bir projeye daha imza atmaya hazırlanıyor" dedi.

Üniversitede tez konusu

Tamamladığımız projelerle 150 bin kişinin huzur ve güvenle yaşadığını, bugüne kadar hiçbir kurumun gerçekleştiremediği, 'UYDU KENT'leri İzmir’in 12 ilçesinde 14 proje ile üniversitelerde tez konusu olmasını sağladıklarını belirten Aslan, şimdi de Bornova- Çamdibi’nde 24 bin m2'lik inşaat alanında 220 bağımsız bölümden oluşan özenle hazırladıkları’’ EGE-KOOP TEMPUS’’ projesinde çalışmaların son aşamaya geldiğini ifade etti.

Zemin Projesi Dokuz Eylül Üniversitesi Geoteknik tarafından hazırlandı.

Aslan, yaklaşık 500 milyon liraya mal olacak ‘’EGE- KOOP TEMPUS'’un, zemin projesini Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Bölümü, Geoteknik Ana Bilim Dalı tarafından hazırladığını belirtti, "Projemizde 3 kat bodrum yer alacak. Çevre ile barışık olacak, su kaynaklarına önem vereceğiz. Kendi enerjimizi doğal yolla üretecek ve verimli kullanacağız. Karbon ayak izi prensiplerini önemsiyoruz. İnsan odaklı çözümlerle standartlarımızı yenileyip, 'önce çevre' diyerek, yeni bir hikaye yazacağız" diye konuştu.

Örnek daire görülebilir

'EGE-KOOP TEMPUS 'un tüm projelerinin hazır olduğunu, Bornova Belediyesi'nden ön onayın alındığını söyleyen Aslan, örnek daire ve proje maketinin hazır olduğunu, görmek isteyenleri Çamdibi’ndeki ‘’Ege Koop proje ofisi’’ne davet ettiğini kaydetti, inşaat başlamadan çok sayıda vatandaş aradı, ismini yazdırdı. Mutlaka ‘’EGE-KOOP TEMPUS’’ projesinden ofis ya da konut alarak yatırım yapmak istediklerini belirtti. Bu ilgi, kurum olarak bizi kamçıladı. Şimdi sırada başka projelerimiz var, İzmir halkına hizmeti sürdüreceğiz."

İzmir'in en modern semti olacak

Projenin hayata geçmesiyle birlikte, bölgenin büyük değer kazanacağını, hatta birçok eski bina sahibinin evlerinin yıkılıp Ege Koop’ tan modern konutlar üretilmesini istediğini söyleyen Aslan, "Çamdibi'ni çok önemsiyoruz. Yıllarca dar cadde ve sokaklardan oluşan bu semtin şimdiye kadar baştan yaratılması gerekirdi. Bizim projemizle birlikte büyük değer kazanacak. İzmir'in en güzel yerleşim yerlerinden biri Çamdibi. Hatta birçok şirket burada modern konut yapımına başlamış durumda. Projemiz başlayınca kısa sürede bu semtte çok şey değişeceğine inanıyorum. Bunu, belli bir süre sonra birlikte göreceğiz. Çamdibi, İzmir'in en modern semti olacak" şeklinde konuştu.HABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.

İstanbul, Beylikdüzü

Keleşoğlu Holding

395.000 - 792.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Sur Yapı

385.000 - 837.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Ankara, Etimesgut

Söğüt İnşaat

283.000 - 634.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Sancaktepe

Halk GYO

490.000 - 888.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Mutlu inşaat

200.000 - 734.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

Konya, Meram

Torkam inşaat

315.000 - 1.000.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Beylikdüzü

Gül Proje

253.470 - 903.119 TL

Detaylı bilgi istiyorum

İstanbul, Başakşehir

İntaya

595.000 - 998.000 TL

Detaylı bilgi istiyorum