Ege Yapı Group’tan 3 Yeni Proje

15 Ağustos 2014
PAYLAŞ
Ege Yapı Group’tan 3 Yeni Proje

Ege Yapı’nın patronu İnanç Kabadayı, toplam değeri 700 milyon lira olan 3 proje başlatılacağını ve 2 bin konutluk kentsel dönüşüm yapılacağını açıkladı.

818 bin metrekarelik Batışehir projesinde sona gelen Ege Yapı Group, toplam değeri 700 milyon TL olan 3 projeye başlama kararı aldı. Ege Yapı Genel Müdürü İnanç Kabadayı, 2 bin konutluk da kentsel dönüşüm yapacaklarını söyledi.

İstanbul Bağcılar’daki 818 bin metrekarelik dev Batışehir projesinin sonuna yaklaşan Ege Yapı Group, gelecek dönemde Yedikule, Kağıthane ve Beylerbeyi’nde geliştireceği 700 milyon TL’lik üç yeni projenin yapımına daha başlamak için kolları sıvadı.

Grubun yeni yatırımlarına Sarıyer ve Ataşehir’deki yaklaşık 2 bin konutluk dev kentsel dönüşüm de eşlik edecek. Ege Yapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, Kağıthane, Beylerbeyi ve Yedikule’de karma projeler hayata geçireceklerini söyledi.

SURLARA KOMŞU

Emlak Konut GYO’nun geçen yıl ki ihalesinde surlara komşu Fatih Yedikule arsasını Maymetropol-Sena İnşaat ve Buktor Yapı ortaklığı, 302 milyon 680 bin liralık teklifle almıştı.

BELGESEL ÇEKİLECEK

İnanç Kabadayı Yedikule’de Devlet Demir Yolları’ nın eski atölyelerinin bulunduğu Emlak Konut GYO’nun 40 bin metrekarelik arazisi üzerine hayata geçirecekleri projenin rezidans, ofis, ticari üniteler ve bir demiryolları müzesinden oluşacağını söyledi.

Kabadayı izinlerin alınmasının ardından başlayacak çalışmalara ek olarak bir de demiryolları belgeselinin çekimini üstleneceklerini belirtti.

Kabadayı, Kağıthane’de 53 dönümlük alan üzerine rezidans, ofis ve ticari ünitelerden oluşan bir projeyi hayata geçirmek istediklerini söyleyerek, “Ancak yanındaki alanları da alıp projeyi daha da büyütmeyi hedefliyoruz” dedi.

İnanç Kabadayı, yatırım projeleri arasında Beylerbeyi’nde butik bir ofis yapmak için hazırlıklara başladıklarını, burasının da kendinden söz ettirecek bir proje olacağını sözlerine ekledi.

2 BİN KONUTLUK KENTSEL DÖNÜŞÜM

İnanç Kabadayı İstanbul Sarıyer’de 60 dönüm, Ataşehir’de ise 80 dönüm üzerinde yaklaşık 2 bin konutu hayata geçirecek kentsel dönüşüm projesi çalışmalarında sona geldiklerini belirtti.  Kabadayı, ''Adı geçen bölgelerinde hak sahipleri ile anlaşmalarımız yüzde 60’lar seviyesine ulaştı. Hazırlıklarımızı tamamlayıp gelecek yıl projelerimize başlayacağız'' dedi.


"Ege Yapı Group’tan 3 Yeni Proje" haberine ait yorum yok

Yorum Yap