Eminevim Taksit Hesaplama

07 Aralık 2015
PAYLAŞ
Eminevim Taksit Hesaplama

Eminevim sistemi nedir? Eminevim taksit hesaplama nasıl yapılıyor? İşte tüm detayları ile Eminevim sistemi ile ev sahibi olmak...

Eminevim taksit hesaplamadan önce Eminevim sistemi nedir ona açıklık getirelim; Eminevim sistemi, faiz ödemeden kişinin bütçesine göre dilediği yerden dilediği gayrimenkulü almasını sağlıyor.

EMİNEVİM TAKSİT HESAPLAMA
Eminevim sisteminde;
-Öncelikle ne kadarlık bir ev almak istediğinizi belirliyorsunuz
-Daha sonra kaç ay taksit yapılacağı belirlenir
-Taksit sayısı aynı zamanda o grupta kaç kişi olduğunu belirler. (60 ay taksit =60 kişilik grup)
-Her ay gruptaki kişilerin ödediği kişilerin ödediği taksit bir ev parası ediyor.
Her ay havuzda toplanan bir ev parasıyla noter huzurunda yapılan sıra tespiti sonucu bir kişiye ev alınır. Tıpkı halk arasında yapılan altın günü gibi
-Peşinatı düştükten sonra evin fiyatı, direkt taksit sayısına bölünür. Ortaya aylık ödenecek taksitler çıkıyor.
-Bu sistemde ilk ay evini alan kişiler kiradan kurtulup kendi evlerine geçtikleri için kendinden sonra alacak gruptaki diğer kişilere bir miktar fazla ödeme yaparak yardımda bulunuyor. Çünkü evini alan kişi gruptakilerin parasıyla ev alıyor ve henüz gruptaki diğer kişiler kirada oturuyor.
-Yapılan kurada ilk aylarda evi çıkmayan kişiler ise kirada oturmaya devam ettikleri için kendisinden önce evini alanlardan bir miktar yardım alıyor.
-İlk alanlar evin değeri üzerinden ödedikleri yardımla bir miktar fazla ödeme yapıyor. Sırasını bekleyenler ise yardım aldıkları için evin değeri üzerinden daha az ödeme yapıyor.
-Bu sistemde kişi evini alana kadar yardım aldığı için ödediği taksitler her ay düşer, evini aldıktan sonra ise kendinden sonra ev alacaklara yardım yapacağı için taksitleri bir miktar yükselir.
- Evini alan kişinin taksitleri bir miktar artıyor ve taksit bitimine kadar herhangi bir artış olmadan sabit ödeme yapıyor.
* Taksit sayısının yarısına kadar yapılan çekilişte evi henüz çıkmamış kişiler daha fazla bekletilmeden tamamının evi taksit sayısının tam ortasında teslim ediliyor.
-Belirlenen teslim tarihinde ev teslim ediliyor
- Daha sonra müşteri, kalan taksitleri sabit bir şekilde kendi evine geçerek ödemeye devam ediyor.


"Eminevim Taksit Hesaplama" haberine ait 4 yorum

direkli

24 Feb 2016, 18:28

82000 tl lik birev almak istiyorum.ayda 1000 tl ödeyerek bu eve sahip olabilirmiyim

şükrü turgut

11 Apr 2016, 07:40

slm 200 bin tllik bir ev almak istiyorum 70 bin tl nakitim var aylık 1500 tl ile ev sahibi olabilirmiyim degerlendirmenizi bekliyorum teşekür ederim

Şengül Kırmızıtaş

11 Apr 2016, 17:17

Şükrü bey merhaba. Eminevim'i ararsanız size bütçenize göre uygun bir ödeme planı sunacaktır. İyi günler..

atakan aygün

28 Nov 2016, 12:43

hiç peşin atom yok 120 85 veya 100 metrekare ev alabilirmiyim

Yorum Yap