Emlak 2015 Fuarı’na “Afgan” Çıkarması

Emlak 2015 Fuarı yabancı akınına uğradı. 1 Kasım seçimleri öncesi siyasi belirsizlikten dolayı beklemeye geçen yabancı yatırımcılar hemen seçim sonrası

05 Kasım 2015
Emlak 2015 Fuarı’na “Afgan” Çıkarması

Emlak 2015 Fuarı yabancı akınına uğradı. 1 Kasım seçimleri öncesi siyasi belirsizlikten dolayı beklemeye geçen yabancı yatırımcılar hemen seçim sonrası kaporaları bankalara yatırarak alıma geçti...

Emlak 2015 Fuarı yabancı yatırımcıların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Körfez ve Türkiye Cumhuriyetleri’nden büyük katılımın olduğu Fuara, Afganistan’dan da 80 kişilik bir alım grubu geldi.
Yerli ve yabancı 200 firmanın katılım yaptığı fuarda 800 farklı proje görüce çıktı.

Yalçınlar, Fuzul Grup, Ofton İnşaat, Babacan ve Çolakoğlu Grup gibi inşaat sektörünün önde gelen firmaların yer aldığı Emlak 2015 Fuarı’nda tek parti hükümetinin tekrar iktidara gelmesinin memnuniyeti vardı.

SEÇİM BİTTİ YABANCI PARAYI CEBİNDEN ÇIKARDI

Emlak 2015 Fuarı’na Başakşehir Vadiyaka projesi ile katılan Fuzul Grup’un hedefinde yabancılar vardı. Fuarda yabancıları beklediklerini söyleyen Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal, Vadiyaka projesinde satışların yüzde 45 oranında tamamlandığını ve bunun yüzde 10-15’ini yabancıya yaptıklarını söyledi.
Özellikle Körfez ülkelerinden yoğun bir ilgi olduğunu belirten Akbal, “Seçim öncesi siyasi belirsizlikten dolayı yabancı talepleri satışa dönüşemiyordu. Fakat seçimin hemen akabinde satışa dönüştü. Türkiye’deki siyasi istikrarı gören yabancı cebinden parayı çıkarmaya başladı” dedi.

KAPORALAR GELMEYE BAŞLADI

Babacan Yapı ise fuara yeni projesi Premium Esenyurt ile katıldı. Seçim sonrası yabancıya satışların hızla artacağına dikkat çeken Babacan Yapı CEO’su Mehmet Babacan, “Seçimden önce yabancı talebi vardı fakat alım yapmak için hükümetin kurulmasını bekliyorlardı. Fakat 1 Kasım 2015 seçimlerinin hemen ardından talepler satışa dönüşmeye başladı. Hatta hemen seçim sonrası birkaç yabancı müşterimiz kaporaları bankaya yatırmaya başladı. Ağırlıklı Suudi Arabistan, Azerbaycan ve Körfez ülkelerinden… Körfez ülkelerinin yanı sıra Uzak Doğu’dan da yatırımcıların da İstanbul’a rağbet ettiğini söyleyen Mehmet Babacan, “Geçtiğimiz günlerde Japonlar Premium Esenyurt projemizden toplu alım yaptılar. 15 tane bireysel alım yaptılar. Biz çok şaşırdık. Japonya ve Türkiye arasında bir bağlantı kuramadık. Fakat şöyle bir açıklama yaptılar, “İstanbul yatırımın en hızlı geri dönüşünde dünyada ilk 5 şehirden biri” dediler.

HABER:Şengül KIRMIZITAŞHABER İLE İLGİLİ YORUMLAR


henüz yorum yok

GÜNDEM HABERLERİ


SGK taşınmazlarının satışıyla ilgili yeni yönetmelik yayımlandı

SGK taşınmazlarının satışıyla ilgili yeni yönetmelik yayımlandı

SGK taşınmazlarının satışlarıyla ilgili yeni yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından yür

20 Kasım 2017


Tuzla Belediyesi 8.8 milyon TL’lik arsasını satacak

Tuzla Belediyesi 8.8 milyon TL’lik arsasını satacak

Tuzla Belediyesi, Aydıntepe Mahallesi’nde konumlanan arsasını ihale yoluyla satışa sundu.

20 Kasım 2017


Öne Çıkan Konut Projeleri


Tüm Türkiye’de en çok tercih edilen konut projelerini burada bulabilirsiniz.